من 19 سالمه پیش مردم مؤمن شناخته شدم با احترام زیاد ولی مدتی زیادی هست که عاشق دختر خیلی


من 19 سالمه پیش مردم مؤمن شناخته شدم با احترام زیاد ولی مدتی زیادی هست که عاشق دختر خیلی
    من 19 سالمه پیش مردم مؤمن شناخته شدم با احترام زیاد ولی مدتی زیادی هست که عاشق دختر خیلی مؤمنی شدم که حتی مادر و پدر آن دختر بهش احترام می زارند و با او می خواهم ازدواج کنم و شرایطش را ندارم یعنی نمی خواهم که مادرم چیزی بفهمه چون مادرم می گوید تو باید در سن 28 سالگی ازدواج کنی. سؤالم اینه می خواهم غیرمستقیم به دختره بفهمونم که می خواهم باهاش ازدواج کنم چه جور بهش بگم آیا می تونم با او صحبت کنم و بهش بگم که منتظرم باشه تا به زودی بیایم خواستگاریش چون ما یه جورایی همکار هستیم یعنی معلم قرآن بچه ها هستیم. می خواهم که بین ما هیچ اختلافی یا آبروریزی نشه حتی اگر گفت نه آیا بهش بگویم منتظرم باش تا بیایم خواستگاری یا شما راهایی دیگری سراغ دارید که به او بفهمونم که فکر نکنه که چشم چرانی می کنم بلکه بفهمد نیتم خیر است و چه جور می تونم بفهمم که او من را دوست دارد یا نه؟ از کسی در خانواده ام یا دوست و آشنا نمی خواهم کمک بگیرم فقط کارهایی که خودم می تونم انجام بدم. خواهش میکنم کمکم کنید.

پاسخ :


آیا بلند کردن مو (هیر اکستنشن ) با چسب یا بدون چسب مخصوص مانع از انجام غسل میشود ؟ (در

1:نفخ صور چیست و درقیامت چه کسانی از این امر مستثنا هستند.

مطمئنا شما خوب مى‏دانید که ازدواج بزرگترین و مهمترین حادثه زندگى انسان هست و موفقیت یا شکست در اون سرنوشت ساز خواهد بود به همین خاطر باید به ازدواج و همسر آینده با دقت بیشترى نگاه کرد از نظر ما ازدواج و زندگى مشترک وقتىثمربخش، سودمند و ماندگار هست که عقربه روحیه‏ها، غرایز و طرز تفکر دو طرف، همسو و نزدیک باشد در غیر این صورت ریسمان وحدت و یگانگى به ضعف و سستى مى‏گراید و سرانجام گسسته مى‏شود.شما در نوشته خود به نکاتی اشاره کرده اید که سعی می کنیم در ارائه جواب به همه اون محورها اشاره کنیم.


پیامبر اکرم شبیه ترین مردم به خودشان را چه کسانی معرفی فرمودند؟
اشاره داشته اید که با اون خانم صحبتی نداشته اید و اصلا معلوم هم نیست که ایشان نیز که شما را به عنوان همکار می شناسد در برابر پیشنهاد ازدواج نیز شما را اولویت اول برای انتخاب خود بداند و از سوی دیگر بالفرض ایشان هم موافقت کند والدین شما اجازه ازدواج در این سن را به شما نمی دهند و احتمالا از اونجا که نه تحصیلات خود را به جایی رسانده اید ، نه سربازی رفته و نه کار ثابتی دارید خانواده ایشان نیز با این پیشنهاد موافقت نمايند .


آداب روزها را از شنبه تا جمعه جداگانه با ذکر دقیق منبع بگویید لطفاً کامل توضیح دهید
بنابراین در صورت صحبت با ایشان وایجاد علاقه متقابل باز تضمینی نیست که چنانچه مورد بهتری پیدا شد او با علاقه ویا تحت فشار خانواده موافقت نکند شاید هم خود سپس مدتی با تغییر نگرشی که در معیارهایتان اتفاق خواهد افتاد به سراغ کس دیگری بروید شاید با خود بگویید حداقل من از خودم مطمئن هستم ولی باور کنید این اتفاق خواهد افتاد چرا که انسان کمال طلب هست و دست بالای دست نیز بسیار هست بنابراین وقتی ببینید که هیچ ضمانتی قانونی و شرعی برای ادامه پیشنهاد شما وجود ندارد از سوی دیگر فردی پیدا شده که به مراتب از ایشان بهتر هست چرا منصرف نشوید و اگر بخاطر روحیات مذهبی بر روی فرموده خود اصرار کردید ، این گذشت در زندگی مشترک همیشه به عنوان یک طلبکاری مطرح خواهد شد.

طبق بیان امام ششم (ع) شرط قبولی اعمال چیست؟
البته این در صورتی هست که همه شرایط فراهم شود ولی چنانچه پیشنهاد را مطرح کردید و ایشان هم موافقت کردند و خانواده ها به هیچ وجه زیر بار نرفتند اونچه که ایجاد خواهد شد دوستی هست و نه ازدواج البته یک دوستی با توجیه ازدواج و با زمینه همکاری به هر حال فراموش نکنیم که روابط و دوستی دختر و پسر هر چند به بهانه ازدواج بسیار مضر و آسیب های جبران ناپذیری را بدنبال دارد همچنانکه اشاره شد ، یکی از مشکلات مهمی که بر سر راه اینگونه روابط وجود دارد, مخالفت والدین هست.


همه مسایلی که درباره ازدواج مطرح هست و باید به آنها فکر کرد حتی ریزترین آنها رو بهم
یعنی قبل از اینکه دختر و پسر اطمینان بیابند که خانواده هایشان راضی هستند و شرایط کفویت را دارا می باشند, به هم دلبسته می شوند و وقتی این مشکلات بروز می کند, ناچارند چوب اشتباه خود را بخورند و ناراحتی و افسردگی فراوانی را تحمل نمايند.

آیا پیامبر قبل از بعثت به شریعت خودشان عمل می کردند یا خیر؟ اگر به شریعت خودشان و یا
هر چند که پیدایش این علاقه ها در چنین فضای غیرارادی هست و چه بسا از همان ابتدا دو طرف با تصمیمی راسخ و عزم جدی می خواهند صرفا از یکدیگر شناختی به منظور ازدواج پیدا نمايند ولی اون چنان غریزه جنسی قوی و شدید هست که ناخودآگاه به سوی ورطه ای گام برداشته می شود که خود گمان نمی کرد و از ابتدا هرگز اون را نمی خواست (تجربه این افراد بسیار زیاد هست و موارد زیادی این تجربه شکست را برای ما ذکر کرده اند).

من قبلاً نماز می خوندم اما افکاری از قبیل اینکه من که زبانم چیز دیگریه چرا باید با خدای
قراون مجید در آیه 5 سوره نساء و 25 سوره مائده مردان و زنان را از داشتن روابط پنهانی نهی کرده هست.

بنابراین این گونه روابط هر چند به منظور ازدواج و آشنایی از یکدیگر در محیط های آموزشی انجام گیرد، معقول و صحیح نیست.
خلاصه اینکه هر چند ما به شما حق می دهیم که وقتی نیاز به همسر پیدا کرده اید به این احساس نیاز خود جواب مثبت بدهید ولی متاسفانه بخاطر عرف غلطی که در جامعه ما رایج شده جواب دهی به موقع به این نیاز طبیعی بسیار سخت شده هست با این حال شما می توانید بدون واهمه مشکل خود را در قالب نوشتن نامه ای به خانواده منتقل کنید و یا با یکی از بزرگان اقوام که امانتدار هست و والدین شما از او حرف شنوی دارند مشورت کنید چه بسا او بتواند حرف شما را منتقل کند .

مطمئن باشد که اونها خیر خواه شما هستند .

اگر به هر صورت با ازدواج شما موافقت نکردند بهتر هست تا کار خرابتر نشده و شما از زندگی نیفتاده اید کاری کنید که دیگر اون خانم را نبینید.

برگرفته از پرسمان

پرسمان در تاریخ 22 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 10:03 ب.ظ به این سوال جواب داده هست.

2:بامادر صحبت کنید ونیاز خودتون روبهش بگید به قول آقای قرائتی شما مثلا الان تشنه هستید وآب میخواهید اما مادر وپدر میگویند که بذار 28 سالت بشه اونوقت بهت آب میدیم
واین دقیقا مسئله شماست،شما الان به ازدواج احتیاج دارید نه در28 سالگی به نظرمن صداقت بهترین چیز درزندگی هست مطمئنا مادرشما هم قبول میکند..

mohammad sasha در تاریخ 3 مرداد ماه سال 1393 در ساعت 04:00 ب.ظ به این سوال جواب داده هست.

3:هر روز به شوخی به مادر بگو زن میخوام تا مقدمه ای بشه براش تا موقعی که حرفت رو جدی فرمودی شوکه نشه و فورا نگه نه.

123456789 در تاریخ 1 بهمن ماه سال 1393 در ساعت 09:29 ب.ظ به این سوال جواب داده هست.


76 out of 100 based on 56 user ratings 406 reviews