لطفا در مورد مضرات، فواید، بیماری های حاصل، و نحوه ترک عادت استمنا توضیح دهید.


لطفا در مورد مضرات، فواید، بیماری های حاصل، و نحوه ترک عادت استمنا توضیح دهید.
    لطفا در مورد مضرات، فواید، بیماری های حاصل، و نحوه ترک عادت استمنا توضیح دهید.

پاسخ :


اعلام منابع جهت بررسی موضوع حقیقت امر بین الامرین از منظر قرآن و روایات؟

1:آیا موراد زیر غیبت است و اگر غیبت است لطفا دلیلش را هم بفرمائید:1. اگر در مورد مردممی دانیم خدا قادر است و دین اسلام دین کامل است به قسمی که تا ابد شریعت کامل تر نخواهد
درمان خودارضایی:

منظور من از سؤال قبلی این است که مگر نه این که ما می گوییم که پیامبران انسان هایی مانند
در زمینه گرفتاری ای که متاسفانه دامن گیر شما شده هست، باید عرض کنیم که تنها راه درمان قطعی عادت ناپسند خودارضایی و کنترل شهوت, ازدواج هست.


چرا موقع تحصیل علم، شیطان مانع می شود؟
کمکی که اکنون از دست ما بر می آید دادن یک سری اطلاعات در زمینه گناه بودن, آثار و عواقب این عمل نا شایست و روش های کنترل و مدیریت غریزه جنسی هست و این خود شما هستید که باعزمی راسخ به مبارزه با این انحراف جنسی خواهید پرداخت و با قدرت عقل, ایمان و اراده پیروز این میدان خواهید بود.


در مورد «اخباریون» می خواستم اطلاعاتی کسب کنم.
امید واریم به زودی وسایل ازدواج شما فراهم گردد و شما از این نظر خاطرتان آسوده شود.

در مورد حادثه «میکونوس بوینس ایرس آرژانتین» توضیح دهید.
خود ارضایی عنوان عامی هست که بر مردان و زنان هر دو صادق هست و به لحاظ ماهیت عمل, انحراف, حرمت و گناه بودن و آثار و عواقب, تفاوتی میان مردان و زنان نیست, مگر اینکه به دلایل تفاوت فیزیولوژیکی میان مردان و زنان و اینکه منی خاص مردان هست و از زنان در حین ارگاسم رطوبتی خارج می شود که در حکم منی هست, ولی دقیقا منی نیست, نام اون در مردان هستمنا, یعنی طلب منی و در زنان هستشها, به معنی طلب شهوت هست.


منظور از اینکه دعا قرآن صاعد است چیست؟
در ادامه اطلاعات مفیدی در زمینه خود ارضایی تقدیم می شود که امید هست انشاءالله مورد هستفاده برنامه گیرد.

روش ترک این عادت زشت:
همانگونه که عالمان اخلاقی مطرح نموده اند، هر روش درمانی در اخلاق و خود سازی، مبتنی بر طی کردن سه مرحله علم، حال و عمل هست، ولی چون مرحله حالت ( پشیمانی و ندامت ) به صورت انفعال در انسان پدید می آید و در حقیقت بازتاب آگاهی هست ، این مرحله به صورت یک روش مستقل مطرح نمی شود؛ بنابراین برای خارج شدن از این مشکل ، دو روش درمانی شناختی و رفتاری پیشنهاد می شود.

وظیفه ما دادن آگاهی و شناخت هست و کاری که خود شما باید اجرا کنید التزام عملی به دستورالعمل ها و به کار گیری دقیق روش های رفتاری ای هست که در ذیل جواب ارائه می شود.

نیاز به آگاهی:
خود ارضایی یک انحراف عملی هست و باید با عمل و رفتار با اون مقابله کرد و راه درمان اون جز با رعایت دقیق دستورالعمل محقق نمی شود, ولی چون هر عملی نیاز به دانش و اطلاعات خاص خود دارد, بنابراین راه کنترل و درمان این بیماری و عادت زشت نیز بدون کسب آگاهی میسر نیست .

آگاهی, ازطریق مطالعه در آثار و اطلاعاتی که در این زمینه وجود دارد، بدست می آید.

زمینه های مطالعه عبارتند از:
1- اینکه این عمل به لحاظ شرعی حرام و از نظر اخلاقی گناه محسوب می شود و هر گناهی نور ایمان را تضعیف می کند و باعث تاریکی و آلودگی روح انسان می شود.

نوری که انسان بدان نیاز فراوان دارد و در اثر فقدان اون، در قیامت دچار عذاب و حسرت خواهد شد.
2- مطالعه در پی آمد ها و عواقب سوء اون .
3- آشنایی با روش پیشگیری و درمان.
کسب آگاهی در موارد یاد شده باعث بیداری انسان می شود و زمینه توبه, پشیمانی و کنترل اون را در او فراهم می آورد .

گناه خود ارضایی:
در این زمینه فرمودنی هست «استمنا» یا «خودارضایى» یکى از راه‏هاى انحرافى در ارضاى میل جنسى هست که نسل جوان را در معرض آسیب‏هاى جدى برنامه مى‏دهد.

این کار عادت بسیار زشت و زیان آوری هست که می تواند هستعداد و توانایی های فراوان یک جوان را به نابودی بکشاند و حال و آینده او را تباه کند.

از اینکه متوجه زشتی این عمل شده اید خدای را شاکریم و در جواب گویی به سوال شما مطالبی را پیرامون معرفی ، حرمت و روش درمان اون بیان می نماییم، امید هست با کمک الهی و هستمداد از معصومین(ع) و اطلاعاتی که در این زمینه برایتان ارسال می شود، در حفظ نفس و کنترل شهوت موفق باشید.


استمنا و یا به عبارتی خود ارضایی، از نظر شرعی واخلاقی، حرام و گناه محسوب می شود.

این عادت ناپسندی به لحاظ اخلاقی، بعد معنوی انسان را به سختی می آزارد ، روح او را تاریک می نماید، آزادی معنوی انسان را سلب می کند و در مسیر خود سازی و کمال، آدمی را با چالش جدی مواجه می کند.

مطابق تحقیقات انجام شده توسط روانشناسان ،خود ارضایی نوعی اعتیاد و بیماری زشتی هست که آثار و ضررهای فراوانی بر جسم و روان آدمی باقی می گذارد.
کسانی که گرفتار این عمل شنیع شده اند، اون را گریزگاهی فرعی و عاجل برای خارج شدن از فشار جنسی و پاسخی برای لذت طلبی خود تصور می نمايند، در صورتی که اگرتوجه نمایند، بدین وسیله گرفتار آثار و نتايج زیان آوری می شوند که گاها قابل جبران نیست.
شهوت یکی از اموری هست که با طبیعت انسان در آمیخته و در جای خود از نعمت های خداوند هست، ولی اگر از حالت تعادل خارج و بر افروخته شود، ممکن هست سرمایه های عظیم انسانی را به خاکستر تبدیل کند.

این نیرو به طور قطع نیاز به ارضاع دارد، ولی با روشی که با نظام طبیعت و شریعت سازگار باشد.


خدای متعال که به حکمت بالغه اش این غریزه را در نهاد انسان گزارده ، تا نسل انسان باقی بماند، از روی رحمت و هدایت خود راه های آسان و معقول کنترل و ارضاع اون را پیش پای او برنامه داده هست و نسبت به بیراهه ها و انحراف از مسیر درست نیز ، هشدارهای لازم را به انسان داده هست ،راههایی که باید با شناخت و عمل به اونها، سلامت جسم و جان خویش را پاس بداریم و از خطر و پی آمد کارهایی همچون خود ارضایی و مانند اون برهانیم.
به لحاظ آسیب شناسی زنگ یا زنگار در اشیاى مادى، همان چیزى هست که روى فلزات و اشیاى قیمتى مى‏نشیند و معمولاً نشانه پوسیدن و از بین رفتنِ شفافیت و درخشندگى اون و در نهایت ضایع شدن و از بین رفتن اون هست.
علامه طباطبایى در تفسیر المیزان‏(طباطبایى، سید محمد حسین، ترجمه تفسیر المیزان، ترجمه سی