درباره دین بهایی دچار دوگانگی شدم چون حرف هایی که شنیدم با واقعیتی که می بینم فرق دارد


درباره دین بهایی دچار دوگانگی شدم چون حرف هایی که شنیدم با واقعیتی که می بینم فرق دارد
    درباره دین بهایی دچار دوگانگی شدم چون حرف هایی که شنیدم با واقعیتی که می بینم فرق دارد کدام را باور کنم؟

پاسخ :


اگر خانه ای خریده یا اجاره کرده باشیم که دستشوئی آن رو به قبله یا پشت به قبله باشد آیا

1:من یه تحقیق راجع به «هدف وسیله را توجیه می کند» دارم، می شه راهنماییم کنید.

یکی از اصول بهائیت کتمان دین هست ؛ لذا هیچگاه بهائیان همه حقایق را درباره دین ساختگی شان به افراد غیر بهائی نمی گویند.


وجود خدا را چگونه می شود اثبات کرد؟
برای اینکه بتوانید قضاوت درستی در مورد بهائیت داشته باشید با تاریخ بهائیت و نحوه پیدایش و عقائد اصلی اونها را بدانید.برای این منظور نیز باید از تحقیقات محققین فن هستفاده بفرمایید ؛ چون اگر از خود بهائیان در این زمینه سوال کنید ، با توجه به اصل پنهان کاری که در این فرقه ضاله هست حقیقت را به شما نخواهند فرمود ؛ و اگر بر پايه فرموده های افراد غیر متخصص در زمینه تاریخ ادیان و مذاهب قضاوت کنید باز دچار اشتباه خواهید شد چون اطلاعات افراد غیر متخصص اولا کافی و درست و معتبر نیست و ثانیا آمیخته به تعصبهاست.لذا ماابتدا اجمالی از تاریخ و عقائد بهائیت را خدمت حضرت عالی عرضه می داریم ود آخر منابعی تخصصی را خدمت شما معرفی می کنیم تا اگر تمایل به تحقیق در این زمینه داشتید، به این منابع مراجعه فرمایید.

لطفا با توجه به آیه 110 سوره اسراء درباره جهر و اخفات در نمازهای یومیه توضیحاتی را خواستارم.
به طور خلاصه پیشوایان بهائیت دارای ادعاهای زیر بوده و هستند.

وقتی کسی رو دوست داریم و واقعا طرفین راضی هستند بوس کردن و دست هم را گرفتن گناه دارد؟
1-ادعای نیابت حضرت مهدی 2- ادعای مهدویت 3- ادعای نبوت 4- ادعای حلول خدا در وجود اونها 5- ادعای خدایی و خالقیت و ربوبیت

سقوط حکوت پهلوی از نظر درباریان و دست اندرکاران حکومت پهلوی به چه دلیل بوده است؟ آنچه
و روشن هست که اولا ادعای خدایی و ادعای حلول خدا در وجود کسی هم عقلا و هم طبق صریح آیات قراون کریم کفر هست و ثانیا ادعای نیابت امام وقت و ادعای مهدی موعود بودن و ادعای نبوت افزون بر مخالف بودن با قطعیات اسلام ، محتاج به اثبات با معجزه نیز می باشد.چون با ادعای صرف نمی توان امام یا نبی بودن کسی را پذیرفت.


در مورد ازدواج من خواستگاری دارم که والدینش در کودکیش از هم جدا شدن و دوباره رجوع کردن،
در حالی که هیچکدام از سران بهائیت دارای معجزه نبوده و نیستند .


مرز بین سرنوشت و حکمت و تقدیر الهی چست؟
اگر دارای معجزه بودند در این عصر اطلاعات همه امت دنیا مطلع می شدند.

تاریخ اجمالی بهائیت :
بهائیت در واقع انشعابى از بابیت هست و بابیت انشعابى از شیخیگرى هست.

در اوائل قرن نوزدهم شیخ احمد احسائى و سید کاظم رشتى، مدعى رابطه مستقیم با امام وقت(عج) شدند و خود را واسطه میان امت مسلمان و اون حضرت معرفى کردند» از همین‏جا راه و رسم شیخى پدید آمد و جمعى از افراد ساده‏لوح و گروهى از موقعيت‏طلب‏ها به اون گرایش پیدا کردند.

شیخ ملاحسین بشرویه، پس از سید کاظم رشتى، رهبرى فرقه را به عهده مى‏گیرد و در سفرى به شیراز با سید على محمد شیرازى (محمد باب) ملاقات نموده و مرید و سرسپرده او مى‏شود.

محمد باب سپس ادعاى بابیت امام وقت(عج)، ادعا مى‏کند که خود امام وقت هست ؛ و کار را تا ادعاى نبوت پیش مى‏برد و سپس محاکمه و زندان در تبریز اعدام مى‏شود.

سپس اعدام سید باب عده‏اى از فریب‏خوردگان به تشویق و تحریک موقعيت‏طلبان و توطئه هستعمار، به میرزا یحیى نورى (صبح ازل) و عده‏اى دیگر به میرزا حسینعلى نورى (بهاءالله) می گروند.

اونگاه بین این دو برادر اختلاف می افتد و هر کدام دیگری را متهم به فریبکاری می نمايند؛ ولی در نهایت میرزا حسینعلى نورى (بهاءالله) با حمایت حکومتهای هستعماری اون عصر پیروز می شود و فرقه بهائیت گسترش می یابد .

فرقه‏هاى بابیه و بهائیه:

سپس اعدام سید على محمد باب ، بابیت به سه فرقه تقسیم شد و سپس مرگ بهاءالله نزاعى که بین دو برادر عباس افندى و محمد على به وجود آمد دو فرقه دیگر نیز اضافه شد، که مجموعا پنج فرقه شدند.

1- بابیه خالص (فقط رهبرى سید على محمد را قبول دارند) 2- بهائیه (به رهبرى میرزا حسین على، بهاءالله) 3- ازلیه (به رهبرى میرزا یحیى نورى، صبح ازل) 4- بابیه بهائیه عباسیه (به رهبرى عبدالبهاء عباس افندى) 5- ناقضون (اتباع میرزا محمد على برادر عبدالبهاء)، (المدخل الى دراسه الادیان والمذاهب، ج 3، ص 312، العمید عبدالرزاق محمد اسود).

کتاب‏هاى بهائیان عبارتند از:

ایقان ،هفت وادى، هیکل، اقدس ، مبین ، کلمات مکنونه ، ایام تسعه
در کتاب اقدس میرزا حسینعلی (بهاء الله ) ادعا می کند که خدا خلقت و تدبیر جهان را به او سپرده هست.

و در کتاب مبین فرموده هست « لااله الا انا المسجون الفرید»( خدایی نیست جز من زندانی و یگانه » و در کتاب ایام تسعه در باره روز تولد خود فرموده هست « فیا حبذا هذا فجر الذی فیه ولد من لم یلد و لم یولد»( چه خوش هست این فجری که در اون متولد شدکسی که نه می زاید و نه زاده شده هست» بهائیان در دعای هنگام سحر می گویند: « الهی تو را به ریش جنبانت قسم می دهم ...

.

»
شکی نیست که افکار افکاری کفر آمیز هست و شباهتی تمام به عقائد مسیحیت دارد؛ و عقائد مسیحیت در قراون کریم کفر خوانده شده هست .اگر علمای اسلام بهائیان را کافر می دانند بخاطر همین اعتقادات هست .
عقاید بهاییت:
به چند مورد از عقاید اونها اشاره مى‏شود.

1- این فرقه مى‏گوید، سید على محمد باب امام وقت هست که ظهور کرده و با ظهور او اسلام پایان گرفته و اینک دین جدید ظهور کرده و امت باید همگى بهایى شوند.

(شخصیت و اندیشه‏هاى کاشف الغطاء کتاب (الایات البینات) به کوشش دکتر احمد بهشتى، ص 109، کانون نشر اندیشه اسلامى)
2- بهائیها پنهان کردن دینشان را ضرورى مى‏دانند به اصطلاح قائل به تقیه هستند.

3- روزه اونها نوزده روز هست که قبل از عید شروع و به عید نوروز ختم مى‏شود.

ماه بهایی 19 روز هست
4- نماز جماعت باطل هست مگر در نماز میت.


5- قبله اونها مرقد بهاءالله هست در شهر عکا.
6- حج براى مردان واجب هست و بر زنان واجب نیست، حج اونها زیارت خانه‏اى هست که بهاء در اون اقامت داشته، یا خانه‏اى هست که سید على محمد باب در شیراز در اون سکنى داشته هست
7- اعیاد اونها : - عید ولادت باب، اول محرم.

- عید ولادت بهاء، دوم محرم.

- عید اعلان دعوت باب، پنجم جمادى.

- عید نوروز، (المدخل الى دراسه الادیان والمذاهب، العمید عبدالرزاق محمد اسود، ج 3، صص 311 - 308، انتشارات الدار العربیه للموسوعات).


8- ازدواج با محارم غیر از زن پدر , حلال می باشد.

(یعنی با حکم بر حرمت ازدواج با زن پدر , ازدواج با خواهر و دختر و عمه و خاله و دیگران حلال می گردد!)
9- معاملات ربوی آزاد و حلال هست.
10- حجاب زنان ملغی می باشد(بی حجابی آزاد و حلال).
11- دخالت در سیاست ممنوع می باشد.


می بینیم که برپايه یک برنامه و طرح و نقشه از پیش تعیین و تنظیم شده , به مرور و در مراحل مختلف , شرایط هستعماربه منسوخ فراخوان نمودن دین اسلام و نفی و انکار نبوت , امامت , معاد و تعالیم و قوانین و احکام مقدس و نورانی قراون می پردازند و سپس ابتدا ادعای نیابت خاص حضرت حجت (عج ) و سپس ادعای مهدویت و پس از اون ادعای نبوت و مرحله آخر ادعای الوهیت و خدایی می نمایند! اونگاه به هدم و نابودی آثار اسلام یعنی کعبه و قبور انبیا و امامان و مساجد فرمان می دهند و سپس به ساختن کعبه جدید! در شیراز اهتمام می ورزند و با آداب و ادعیه و ذکر و زیارتنامه های هستعمار ساخته به طواف به گرد اون می پردازند! و نیز به صدور احکام جدید دین تازه ساخته شده می پردازند و مطابق با خواست و اهداف هستعمار , به رفع حجاب و پوشش زنان فرمان می دهند و عدم دخالت مسلمین در سیاست را که آرزوی دیرینه قدرتهای سلطه جوی جهانی در مناطق اسلامی می باشد نهادینه می نمايند.

چرا که همواره از تعالیم و آموزه های سیاسی اسلام و تشیع رنج برده اند و از اصل ورود و دخالت در سیاست به عنوان یک تکلیف و وظیفه اسلامی ضربه خورده اند .

بدین ترتیب همه زمینه ها آماده و مهیا می شود تا مبانی و ارکان اعتقادی و ارزشهای اخلاقی و پایبندی های معنوی متزلزل شوند و وحدت و یکپارچگی مسلمانان در ایران به تفرقه و تشتت تبدیل گردد و از قدرت بی نظیر مذهب تشیع و مراکز علم و فقاهت و مراجع و فقها و علمای بیدار و آگاه که مدافعان راستین اسلام و سنگرهای مستحکم دفاع از هویت دینی و هستقلال و شرف و اعتلا و اقتدار مسلمانان می باشند , کاسته شود و راههای تاخت و تاز و سلطه هستعمار خارجی صاف و همواره گردد.


در پایان یاد آور می شود که برای حل مشکل باید مساله خود را به صورت جزئی ودقیق و تفصیلی بنویسید تا روشن شود علت دوگانه انگاری و راه حل اون چیست.
.

براى آگاهى بیشتر به منابع زیر مراجعه فرمایید:
1- فرق و مذاهب کلامی ؛ علی ربانی گلپایگانی
2- بهائیت چگونه پدید آمد، نورالدین چهاردهى، انتشارات فتحى.
3- ارمغان هستعمار، محمد محمدى اشتهاردى، انتشارات نسل جوان.
دایره المعارف تشیع ،ج3 ،ص4-5

برگرفته از پرسمان

پرسمان در تاریخ 2 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 10:20 ب.ظ به این سوال جواب داده هست.


76 out of 100 based on 76 user ratings 826 reviews