اگر بخواهیم که محبت کسی از دلمان بیرون برود (یک پسر) و آن طرف را فراموش کنیم باید چه کاری


اگر بخواهیم که محبت کسی از دلمان بیرون برود (یک پسر) و آن طرف را فراموش کنیم باید چه کاری
    اگر بخواهیم که محبت کسی از دلمان بیرون برود (یک پسر) و آن طرف را فراموش کنیم باید چه کاری انجام دهم؟ چه آیه ای را زیاد بخوانم؟ تو رو به خدا کمکم کنید.

پاسخ :


خاصیت مو در بدن چیست؟

1:لباس کسی که استمنا می کند نجس است یا طاهر؟

نیازهاى عاطفى و غرایز در ایام جوانى، آدمى را به سوى «دوست داشتن و عشق ورزیدن» سوق مى‏دهد که البته این یک امر طبیعى و غریزى هست و کمتر مى‏توان راهى براى گریز از اون پیدا کرد.

من پسری 17 ساله هستم و مقداری پول دارم که فعلا آنها را لازم ندارم. آیا باید خمس بدهم یا
اونچه در این مقوله اهمیت دارد، کنترل عقلایى بر احساسات و پرهیز از مخاطراتى هست که ممکن هست فرد را به گرفتارى‏هاى مختلف روحى و جسمى دچار سازد.

در زمان نزدیکی با همسر آیا نگاه کردن به آلت تناسلی چه از طرف زن و چه از طرف مرد از دیدگاه
شما خوب مى‏دانید جاذبه بین دو جنس مخالف (زن و مرد) بسیار شدید هست؛ مخصوصا در سنین جوانى، که این جاذبه و حساسیت در اوج خود مى‏باشد، در نتیجه هر چند جوان بخواهد رعایت مسایل شرعى و عرفى را در دوستى با جنس مخالف بنماید، اما تمایلات نفسانى و وسوسه‏هاى شیطانى قوى‏تر از اونند که انسان گرفتار خطرهاى بزرگ نشود.


به نظر شما گفتن «انا الحق» (افراد به حقیقت عالم و بزرگ) کفر محسوب میشه؟
به همین جهت عقل اقتضا مى‏کند انسان خود را در معرض خطرى که بسیارى از خوش باوران را گرفتار کرده برنامه ندهد.


آیا اینکه در کشور ما یک بچه مسلمان (که در خانواده ای مسلمان به دنیا آمده است) با اعلام
البته منظور ما این نیست که هیچ گونه ارتباطى نباشد، بلکه در حد عرف و شرع و سلام و احوال‏پرسى همکلاسی ها, همکاران و فامیل‏ها و همسایگان اشکال ندارد؛ گرچه در همین موارد هر چه رعایت اختصار و احتیاط گردد، براى سلامت روحیه طرفین مناسب‏تر هست.

آیا موجودات فرازمینی وجود دارند؟ نظر قرآن و روایات ما در این باره چیست؟
نیاز به ازدواج و بربرنامه کردن روابط عاشقانه با جنس مخالف با رسیدن به سن بلوغ و جوانی به طور طبیعی در آدمی به وجود می آید.


آیا روایت یا حدیث یا آیاتی از قران کریم وجود دارد که مشخص شده باشد که آدم و حوا در موقع
هدف از این احساس پاک و مقدس که خداوند در انسان برنامه داده، تشکیل زندگی سالم و تربیت فرزندان صالح و بقای نسل بشر و رسیدن به آرامش و تکمیل انسان هست.

بسیاری از جوانان، خصوصا دختران، به دلیل نداشتن اطلاع کافی از این احساس انسانی، هنگامی که به این مرحله از زندگی می رسند، دچار سردرگمی می شوند و نمی توانند احساساتشان را کنترل نمايند.

البته شرایط نامناسب جامعه هم این مشکل را تشدید می کند.
جوان در این مرحله از زندگی معمولا دچار تضاد می شود، زیرا از یک طرف فرهنگ جامعه و خانواده و اعتقادات درونی اش او را از ابراز و آشکار کردن این احساسات منع می کند و از طرف دیگر نیاز به ازدواج و تشکیل زندگی او را به کشیده شدن به طرف جنس مخالف سوق می دهد.
اسلام به عنوان یک دین کامل که منطبق با فطرت انسان هست با این مسأله طوری برخورد کرده هست که فرد دچار افراط و تفریط نشود و بلکه راه وسط را انتخاب کرده که هم نیازهای درونی فرد ارضا شود و هم اخلاق و ایمان و عزت نفس او خدشه دار نشود.

اسلام به پیروانش دستور می دهد اگر امکان ازدواج با فرد مورد علاقه شان را داشتند فورا ازدواج نمايند و اگر ندارند به هیچ وجه با او ارتباط بربرنامه ننمايند و حتی در خیال خود هم به او فکر ننمايند.

ما اگر بخواهیم راهی غیر از اونچه اسلام فرموده در پیش بگیریم و به جای کنترل احساسات درونی، جلوی اون را باز بگذاریم، دچار مشکلات روحی و روانی زیادی می شویم.
ارتباط با جنس مخالف مانند هم صحبت شدن، شوخی و خنده، نگاه کردن، حتی اگر به بهانه های درسی و کاری باشد، مناسبترین موقعیت برای افتادن در دام شیطان هست.

حتی دختری مانند شما که از خانواده مذهبی هست و در گذشته هیچگونه رابطه ای با جنس مخالف نداشته، وقتی به سن بلوغ می رسد که از یک طرف از درون احساسات خاصی پیدا می کند، تعجبی ندارد که گرفتار عشقی ناخواسته شود که تمام فکر و زندگی او را مختل کند.
اما اگر انسان از اول خود را بشناسد و بداند که در درونش چنین احساساتی نهفته هست، آسانتر می تواند خود را کنترل کند که نه تسلیم احساساتش شود و نه این که اونها را نادیده بگیرد و سرکوب کند بلکه همان راه وسطی که اسلام فرموده یعنی در صورت امکان ازدواج کند و در صورت عدم تمکن، عفت پیشه کند و از کار و موقعیت هایی که این احساسات را تشدید می کند دوری کند تا خداوند به فضل و کرمش برای او موقعیت مناسبی برای ازدواج فراهم آورد.

حال با توجه به مطالب فوق لازم هست چند نکته را خدمتتان عرض کنیم:

در مورد علاقه به نامحرم دو صورت قابل تفسیر هست.

احتمال اول این که شما دوستی از جنس مخالف دارید و همیشه به فکر او هستید احتمال دیگر اون که فرد نامحرمی را قلبا دوست دارید و همیشه در فکر این هستید که چگونه با او دوست شوید.

بقیه سؤال شما نیز مؤید این احتمال هست زیرا غالب عشق های مجازی با وصال پایان می یابد و برعکس هر چه حیا و مناعت طبع با فکرهای عاشقانه بیشتر باشد، آتش عشق شعله ورتر می شود.

اگر بخواهیم این موضوع را در غالب یک مثال محسوستر بیان کنیم، فرض کنید ظرفی را پر از آب کرده و روی آتش می گذارند در این صورت هر چه وقت می گذرد آب به نقطه جوش نزدیکتر می شود زیرا بین آب و آتش فاصله هست و اگر ظرف از این میان برداشته شود آب بر روی آتش می ریزد و اون را خاموش می کند، لذا فرموده شده هست که وصال مدفن عشق هست.

خواب ها نیز در واقع تجلی اون حالات و علایق درونی شماست بنابراین ما جواب خود را برپايه فرض دوم از سؤال شما بیان می کنیم اگر چنانچه در این مورد سؤال جزئی تری دارید در صورت تمایل در نامه بعدی به صورت مفصل تر به تبیین این موضوع بپردازید تا ما نیز به صورت جزئی تر به بیان راهکارهای عملی بپردازیم.
توجه به نکات چندی در این راستا لازم هست:
الف ) این علاقه و گرایش باید عادی باشد و اجازه ندهید شدت پیدا کند.
ب ) از ناحیه شما نباید چیزی ابراز شود که عواقب ناخوشایندی به همراه خواهد داشت.
ج ) دعا و نیایش در این راستا مؤثر هست ; یعنی , اگر مورد شایسته ای بود, می توان با نیایش , از ایزد منان درخواست کرد که علاقه طرف مقابل نیز جلب شود و خداوند نیز مقلب القلوب هست و به نیایش و حوایج بندگانش توجه دارد و به هر حال نیایش مؤثر هست ; ولی اگر علاقه در راستای ازدواج نباشد, در این راستا نیز به چند نکته نیک بیندیشید:
1- علاقه اگر در حد انسان دوستی و احترام متقابل باشد, بی اشکال هست و اصولا در محیط کار و تحصیل شایسته هست انسان به طور معقول دیگران را مورد توجه برنامه داده و به اونها احترام بگذارد.
2- بسیار مراقب باشید که علاقه و گرایش از این حد فراتر نرود; زیرا اگر گرایش شدت یافت به تدریج در سخن و رفتار انسان بروز کرده و آثار بدی را به همراه خواهد آورد.

حال برای این که این گرایش شدت پیدا نکند, نکات ذیل را مراعات فرمایید:
- به نامشروع بودن این علاقه ها و گرایش ها, توجه کافی داشته باشید.
- نتایج سوء و دردناک این علاقه ها را با دقت مورد ارزیابی برنامه دهید.
- در این راستا آینده نگر باشید و فرجام نیک بی اعتنایی را مورد مطالعه برنامه دهید.
- در این زمینه خودسازی کنید و تصمیم بگیرید که به این چیزها دل نسپارید و بی اعتنا از کنار خواسته های نفسانی عبور کنید.
- در برخورد با وی , خیلی گرم نگیرید و بیش از حد ضرورت صحبت نکنید.
به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که اگر احساسات خود را نسبت به او مهار نکنید دو ضرر بزرگ برای شما دارد.
1.

این سخن معروف هست که ((حب الشی یعمی و یصم ; علاقه به چیزی یا کسی باعث می شود کور و کر شود)) یعنی اونقدر احساسات غلبه پیدا می کند که انسان نمی تواند واقعیت و حقیقت اون فرد یا اون شیء را بشناسد.

به عبارت دیگر حب افراطی موجب بسته شدن دریچه های شناخت به روی انسان می شود و در اینجا شما اگر صرفا بر پايه احساسات بخواهد برای امر بزرگی مانند ازدواج تصمیم بگیرید خطر بزرگی را ممکن هست در پیش داشته باشد زیرا سپس رسیدن به اون فرد این شعله های کاذب احساسات و علایق فرو می نشیند و حقیقت اون فرد آشکار می شود و چه بسا بسیاری از اونچه فکر می کردید حقیقت دارد سرابی بیشن نبوده هست و اون وقت پشیمانی دیگر سودی ندارد.
2.

فرض کنید این فردی که شما اون قدر به فکر او هستی و قطعا دوست دارید ای کاش به خواستگاری شما می آمد و با یکدیگر ازدواج می کردید به هیچ وجه فکر ازدواج با شما در ذهنش نباشد در این صورت این علاقه ی شدید شما نه تنها شما را به هیچ نتیجه ی مطلوبی (مانند ازدواج) نمی رساند بلکه اگر خواستگار دیگری نیز بخواهد برای شما بیاید به هیچ وجه برای شما مطلوب نیست زیرا در یک دل نمی شود علاقه ی به دو نفر را یا چند نفر را جا داد زیرا, موضوع علاقه ها واحد هست و علاقه های متضاد نسبت به یک موضوع واحد با هم جمع نمی شود پس قهرا تا علاقه ی شما معطوف به این فرد هست نمی توانید به دیگران فکر کنید و حتی اگر افرادی باشند که به مراتب از این فرد برای شما بهتر باشند اما شما این حقیقت را نمی توانید درک کنید و خسارت بزرگی به شما وارد خواهد شد بنابراین برای کاهش این علاقه ها به خسارت های جبران ناپذیری که در پی دارد فکر کنید و هر وقت فکر او به ذهن شما آمد بلافاصله خطرات و ضررهای اونرا در ذهن خود مرور کنید و با خود بگوید نه این کار درستی نیست که من همه ی زندگی خود و آینده ام را فدای این احساساتی کنم که هیچ اعتمادی به اونها نمی شود کرد و در نهایت سعی کنید با مشغول کردن خود به کارهایی مانند مطالعه، ورزش، کارهای هنری و...

ذهن خود را از فکر کردن به از منصرف سازید، سوره نور را هر روز و ذکر هستغفار را هفتاد بار در هر روز،ذکر «اللهم اغننی بحلالک عن حرامک و بفضلک عمن سواک» را 114 مرتبه بخوانید انشاءالله.

برگرفته از پرسمان

پرسمان در تاریخ 2 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 08:28 ب.ظ به این سوال جواب داده هست.

2:دلهایی هستن که از محبت خالی هستن، خدا محبت دیگری رو در اونها میذاره تا از محبت خالی نباشن.

دل نباید از محبت خالی باشه، شما محبت خدا رو در دلتون برنامه بدین.

fifafifa در تاریخ 11 فروردین ماه سال 1395 در ساعت 02:44 ق.ظ به این سوال جواب داده هست.

3:سلام..من جواب بهتری ندارم..فقط میخواستم چون مانند این دوست عزیز تجربه کرده ام بگویم..جواب شما کامل بود اما برای پیشگیری نه در دامی که این دوست عزیز فرمودند افتادند..وابستگی نوعی بیماری محسوب می شود و شعر ساده ای ک چند روز پیش شنیدم که فرمود حواسم را هر جا که پرت میکنم میفتد کنار تو ..

بنابراین ورزش و تمام نکاتی که فرمودید هیچ کمکی نمی کند..

وقتی لازم هست برای رنج فراموشی که با گریه و حال خرابی سپری میشود و باید اجازه بدیم که بگذرد و خوب هست ک دوستی همجنس خودمان با تحمل بالا مدتی کنار ما باشد و ...

شقایق غریبی در تاریخ 14 فروردین ماه سال 1395 در ساعت 01:52 ب.ظ به این سوال جواب داده هست.


88 out of 100 based on 58 user ratings 508 reviews

دولت اسلامی، سکولار و ایدئولوژیک را تعریف کنید و تفاوت آنها را بیان کنید.
اگر مرد با آلت زن بازی کند تا جایی که زن بدون دخول به اوج لذت جنسی رسیده و ارضا شود چه
اگر مرد آلت خود را به بدن زن بمالد و در اثر این تماس ها و بازی کردن زن با آلت مرد (بدون
اینجانب مردی هستم در شرف ازدواج، مشکلی دارم بدین قرار: همانگونه که مستحضرید در این
اینجانب مردی هستم در شرف ازدواج، مشکلی دارم بدین قرار: الان از کجا بفهمم که دختری که
29 سالم تمام شد. بیش 4 ساله قصد ازدواج دارم. مادرم مرا بیش از 60 جا برده ولی نشده نه اینکه
The effect of static properties in a web context
Response.Redirect strips Header Referrer - Possible to Add it Back?
ASP.NET UserControl Does Not Initialize Child Controls
Creating a System.Web.Caching.Cache object in a unit test
Why doesn't User.IsInRole work in this context?
How to gracefully check whether Gravatar, or third-party website, is working or not?
Dynamically adding Content blocks to Masterpage fails after Master.FindControl
Load multiple external websites into one webpage via re-using ONE IFrame + Ajax
Running Command line from an ASPX page, and returning output to page
Binding DataList Containing Checkboxes to a Dictionary
*