آیا می توان برای گرفتن حاجت از امامان(ع) به چند نفر متوسل شد مثلا به وسیله زیارت عاشورا


آیا می توان برای گرفتن حاجت از امامان(ع) به چند نفر متوسل شد مثلا به وسیله زیارت عاشورا
    آیا می توان برای گرفتن حاجت از امامان(ع) به چند نفر متوسل شد مثلا به وسیله زیارت عاشورا به امام حسین(ع) و هم به حضرت ابوالفضل(ع) و هم به وسیله صلوات از خدا طلب حاجت کرد لطفا طریقه درست توسل را بیان کنید. ضمنا آیا می توان برای حاجت گرفتن از خدا برای خدا وقت تعیین کرد؟ مثلا بگوییم من 40 تا زیارت عاشورا می خوانم باید تا قبل از تمام شدن زیارت ها حاجت من ازدواج را بدهی؟ آیا می توان برای حاجت ازدواج به چند ختم متوسل شد توضیح دهید. توسل خیلی مجرب برای ازدواج بیان کنید.

پاسخ :


با مزاحم تلفنی های کنه چی کار کنیم؟ یکیشون هی زنگ میزنه میگه یا با من دوست میشی یا خودمو

1:من الان با پسر خاله ام با رضایت خانواده نامزد کردیم و قرار عقد را بر 5 ماه دیگه که پایان

دعا براى فراهم شدن زمینه ازدواج با همسری شایسته از کارهای مستحب و مورد ترغیب خداوند هست چرا که قبل از اقدامات شخصى و تصمیم گرفتن بر پايه فهم و شناخت فردى به خداوند روى آورده و از او خیرخواهى نموده‏اید و از اوهدایت جسته‏اید لذا در روایات متعدد حضرات ائمه(ع) ما را به دعا کردن و نماز مطالعهبراى دست یافتن به یک ازدواج موفق توصیه و سفارش نموده‏اند.


چرا باید ازدواج کنیم؟
کافى هست با حسن اعتماد و قلب پاک رو به درگاه الهى آورید و دعا کنید.


دعایی برای جلب محبت برای خلق می خواستم؟
توجه شما را به روایت زیر جلب مى‏کنیم: از امیرالمؤمنین نقل شده که هر کس قصد ازدواج داشته باشد دو رکعت نماز گذارد در هر رکعت پس از حمد سوره یاسین بخواند پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد و این دعا را بخواند: «اللهم ارزقنى زوجه صالحه ولودا، ودودا، غیورا، قنوعا ان احسنت شکرت و ان اسئت غفرت و ان ذکرت الله تعالى اعانت و ان نسیت ذکرت و ان خرجت من عندهاحفظت و ان دخلت علیها سرّت و ان امرتها اطاعتنى و ان اقسمت علیها ابرّت قسمى و ان غضبت علیها ارضتنى یا ذالجلال و الاکرام هب لى ذلک فانما اسئلک و لا اجد الا ما قسمت لى»؛ (بحارالانوار، ج 103، کتاب النکاح، باب الدعاء عند التزویج) بار پروردگارا مرا همسری شایسته و نیکوکار غیرعقیم و بچه زا، مهربان و پاک دامن، قانع و سازگار عطا فرما.


اگر بخواهیم که محبت کسی از دلمان بیرون برود (یک پسر) و آن طرف را فراموش کنیم باید چه کاری
اگر کار خوب انجام دادم شکرگذار و اگر خطایی انجام دادم ببخشد.


در مورد فرشته های خدا توضیح دهید. از اسامی آنها و کارهایی که به وسیله آنها انجام می شود؟
و اگر به یاد خدا باشم کمک کارم باشد.


می خواستم بدانم منظور از مکتب چیست؟ (مثلا مکتب توحید) فقط می خواهم بدانم مکتب یعنی چه؟
و اگر فراموش کردم یادآوری نماید اگر از او دور شدم خودنگهدار و امانت دار باشد و اگر بر او داخل شدم شادمان باشد اگر او را امری نمودم اطاعت کند، اگر قسمش دادم، ارزش بدارد اونرا و قبول نماید و اگر بر او غضب کردم مرا راضی گرداند.


ازدواج پسری که در خانواده ای کم جمعیت بزرگ شده و تنها فرزند خانواده بوده با دختری که
ای خداوند دارای شوکت و جلال بر من این گونه همسر را عطا نما که از تو می خواهم و نمی خواهم هر اونچه تو بر من قسمت نمودی.

دعا براى فراهم شدن زمینه ازدواج با همسری شایسته از کارهای مستحب و مورد ترغیب خداوند هست چرا که قبل از اقدامات شخصى و تصمیم گرفتن بر پايه فهم و شناخت فردى به خداوند روى آورده و از او خیرخواهى نموده‏اید و از اوهدایت جسته‏اید لذا در روایات متعدد حضرات ائمه(ع) ما را به دعا کردن و نماز مطالعهبراى دست یافتن به یک ازدواج موفق توصیه و سفارش نموده‏اند.

کافى هست با حسن اعتماد و قلب پاک رو به درگاه الهى آورید و دعا کنید.

توجه شما را به روایت زیر جلب مى‏کنیم:
از امیرالمؤمنین نقل شده که هر کس قصد ازدواج داشته باشد دو رکعت نماز گذارد در هر رکعت پس از حمد سوره یاسین بخواند پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد.
افزون بر این، دو دعا را نیز زیاد بخوانید در قنوت نماز و سپس هر نماز، در سجده و یا هر وقت دیگر:
1.

«اللهم اغننی بحلالک عن حرامک و بطاعتک عن معصیتک؛ خدایا مرا بی نیاز کن با حلالت از حرامت و با فرمانبرداریت از نافرمانیت».

برخی از بزرگان توصیه کرده اند این دعا 114 مرتبه در یک مکان مقدس مانند مسجد یا زیارتگاه خوانده شود.
2.

«رب انی لما انزلت الی من خیر فقیر؛ خدایا! بی تردید من به خیری که تو بر من فرو می فرستی نیازمند و محتاجم».(قصص، آیه 24)
قراون مجید می فرماید که وقتی موسی گرسنه و تنها و بی سرپناه این دعا را خواند به لطف خدای عالی حضرت شعیب دختر خود را به سوی او فرستاد و او را به دامادی برگزید.
ان شاء الله دعاهای قراونی برای همه ما مفید بوده و ظرفیت هستفاده از اونها را داشته باشیم همچنین دعای معراج و نادعلی برای گشایش همه گرفتاری ها از جمله مشکل شما مفید هست.
امام صادق(ع) به ابوبصیر می فرمایند: هرگاه خواستی ازدواج کنی ابتدا دو رکعت نماز بجا بیاور سپس حمد و سپاس خداوند نما و بعد:
«اللهم انی ارید ان تزوج، اللهم فاقدر لی من النساء اعفهن فرجا، و احفظهن لی فی نفسها و فی مالی، و اوسعهن رزقا و اعظمهن برکه، و اقدر لی منها ولدا طیبا تجعله خلفا صالحا فی حیوتی و بعد موتی»؛ خداوندا! من می خواهم ازدواج کنم، خداوندا! برای من پاکدامن ترین زنان را مقرر فرما و کسی که خویشتن دار از همه نسبت به خود و نگهداری نماينده ترین فرد در مالم باشد، که به واسطه اون نفسم (حالم) و مالم محفوظ بماند، کسی که فراخ ترین روزی و بیشترین برکت را در زندگی داشته باشد، و از وی برای من فرزندی طیب در نظر بگیر که جانشینی شایسته در حیات و ممات من باشد.

مطالعهنماز امام وقت عجل الله فرجه هم مفید هست ، توسل به اولیاء الهی ونذر صلوات وکارهای دیگر با هم اشکالی نداردلکن تعیین وقت برای خدا کار درستی نیست بلکه می بایست دعا کرد وکار را به خدا وا گذار نمود تا خودش اونطور که به صلاح هست عمل کند والبته چنین خواهد کرد ما هم وقت تعیین کنیم خداوند مجبور نیست .

برگرفته از پرسمان

پرسمان در تاریخ 2 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 07:56 ب.ظ به این سوال جواب داده هست.


76 out of 100 based on 76 user ratings 1276 reviews