آغاز همایش «باران غدیر»


آغاز همایش «باران غدیر»آغاز همایش «باران غدیر»

حجت‌الاسلام محمدرضا زائری توجه به موضوع ادبیات میان دینی و میان مذهبی در فضای دانشگاهی کشور و تدوین پایان‌نامه‌های متنوعی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را یکی از آثار و برکات همایش بین‌المللی «باران غدیر» عنوان کرد.
.
به جای وبر و وبلاگر چه بگوییم؟

حجت‌الاسلام محمدرضا زائری
.
به جای وبر و وبلاگر چه بگوییم؟
دبیر سومین همایش بین‌المللی باران غدیر در مراسم افتتاحیه این همایش با بیان این‌که به دستاوردهای دو سال گذشته این همایش دلخوش هستیم، فرمود: این همایش را پاسخی بسیار کوچک و قدمی بسیار ناچیز در اجابت امر رسول گرامی اسلام (ص) می‌دانیم که فرمودند تا روز قیامت حاضران به غایبان و پدران به فرزندان حادثه غدیر خم را یادآوری نمايند..
ادبیات کودک و نسل بی رویا
او ادامه داد: شاید به همین دلیل بوده هست که پیامبر اسلام (ص) به حسان بن ثابت امر کرد که شعری در این رابطه بسراید و با رسانه‌یی شدن فراخوان مجدد جانشینی علی ابن ابی طالب (ع) این حقیقت تابناک در همه اعصار بدرخشد..
گزین گویه های جان اشتاین‎بک
زائری با تاکید بر این که همایش باران غدیر قدم کوچک و اندکی در مسیر جهاد مقدس هست، عنوان کرد: ثبت و ضبط و معرفی و نشر آثار ادبی و هنری گوناگونی در نقاط مختلف جهان توسط پیروان ادیان و مذاهب گوناگون در اعتراف به حقیقت ولایت علی بن ابی طالب (ع) و ذکر فضیلت‌ها و ارزش‌های پیامبر اسلام (ص) و خاندان گرامی او در روزگار فتنه و آشوب سیاه هستکبار جهانی و صهیونیسم، می‌تواند نشان دهد که در کنار لکه‌های سیاه اندک و معدودی چون اهانت به پیامبر اسلام (ص) نقاط فراوان و متعدد درخشان و نورانی از وفاداری پیروان ادیان گوناگون و مذاهب و طوایف و ملیت‌های مختلف به حقیقت رسالت و ولایت وجود دارد..
رنج های خالق و مخلوق
دبیر سومین همایش بین‌المللی باران غدیر فرمود: تجلیل از نخبگان و فرهیختگانی که درباره پیامبر (ص) و ائمه (ع) اثر ایجاد کرده‌اند، از سویی ادای احترام به کسانی هست که به عبادت ذکر امیرالمومنین (ع) و رسول خدا (ص) پرداخته‌اند و از سوی دیگر موقعيتی هست برای ایجاد ارتباط و همدلی و آشنایی و دوستی میان نخبگان فرهنگی ایرانی و غیر ایرانی و مسلمان و غیر مسلمان..
تبریک شجاعی به امیرخانی
دبیر سومین همایش بین‌المللی باران غدیر فرمود: تجلیل از نخبگان و فرهیختگانی که درباره پیامبر (ص) و ائمه (ع) اثر ایجاد کرده‌اند، از سویی ادای احترام به کسانی هست که به عبادت ذکر امیرالمومنین (ع) و رسول خدا (ص) پرداخته‌اند و از سوی دیگر موقعيتی هست برای ایجاد ارتباط و همدلی و آشنایی و دوستی میان نخبگان فرهنگی ایرانی و غیر ایرانی و مسلمان و غیر مسلمان.
او اضافه کرد: در همایش دوم باران غدیر حوزه جغرافیایی میهمانان گسترش یافت و شاهد تنوع مذهبی و دینی تازه‌ای بودیم و اینک در همایش سوم گسترش حوزه موضوعی آثار را ملاحظه می‌کنیم و میزبان هموطنان زرتشتی و برادران اهل سنت خود و نخبگان مسیحی، هندو و مسلمان از پنج کشور مختلف هستیم..
شراکت در جایزه!
زائری در ادامه عنوان کرد: انتشار برخی آثار و تالیفات جدید توسط هنرمندان و نخبگان شرکت‌نماينده در دو دوره قبلی همایش در کشورهای خودشان یکی از نتایج و برکات همایش بوده هست..
شمس لنگرودی و تابستانهای نوجوانیش
او در تشریح برنامه‌های سومین همایش بین‌المللی باران غدیر فرمود: امسال علاوه بر گرامی‌داشت شاعر نامدار مسیحی لبنان پولس سلامه، گرامی‌داشت پروفسور دهرمیندرنات و برگزاری بخش ویژه رحمة للعامین و نیز تدوین و ثبت آیین هنری غدیریه‌خوانی در مناطق مختلف کشورمان، از چهار کتاب منتشرشده در سومین همایش بین‌المللی باران غدیر نیز رونمایی می‌کنیم.. او ادامه داد: حضور یک هنرمند خوشنویس پاکستانی و گروه قوالی در همایش سوم موقعيتی برای گسترش حوزه موضوعی همایش به وجود آورده هست که آرزو می‌کنیم در سال‌های آینده تقویت شود و شاهد حضور میهمانان متنوع‌تر و موضوعات گسترده‌تری باشیم که همه با زبان و آثار گوناگون خود یک پیام را ماندگار می‌نمايند؛ پیام جاودانه غدیر که تا روز قیامت بر تارک آسمان حقیقت خواهد درخشید..

بخش ادبیات تبیان. منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران . .


نظرات کاربران

76 out of 100 based on 46 user ratings 496 reviews