"میتی‌کول"؛ یخچال سفالی بی نیاز از برق!


"میتی‌کول"؛ یخچال سفالی بی نیاز از برق!"میتی‌کول"؛ یخچال سفالی بی نیاز از برق!


یخچال میتی‌کول از اثر سرمایشی طبیعی تبخیر آب برای تازه نگه داشتن سبزیجات تا یک هفته و نگهداری شیر تا سه روز استفاده می کند. آب از قسمت بالایی این یخچال سفالی روی بخش های کناری فرو ریخته و به واسطه تبخیر، عملیات سرمایش انجام می شود.
عصر ایران؛ محمد مهدی حیدرپور - یک کارآفرین هندی یخچالی را اختراع کرده است که به طور کامل از سفال درست شده و می تواند مواد غذایی را بدون استفاده از برق خنک نگه دارد.
"مانسوخبهای پراجاپاتی"، سفالگر گجراتی، یخچال "میتی‌کول" را برای مردمی که در مناطق روستایی دسترسی به برق و یا یخچال های رایج ندارند، معرفی کرده است.

به گزارش "گروه فناوری و آی تی" عصر ایران، یخچال میتی‌کول از اثر سرمایشی طبیعی تبخیر آب برای تازه نگه داشتن سبزیجات تا یک هفته و نگهداری شیر تا سه روز استفاده می کند.
آب از قسمت بالایی این یخچال سفالی روی بخش های کناری فرو ریخته و به واسطه تبخیر، عملیات سرمایش انجام می شود. شیر آب کوچکی نیز در جلوی این یخچال برنامه گرفته که می توان از آن برای نوشیدن آب استفاده کرد. طبقه اول میتی‌کول برای نگهداری سبزیجات و طبقه دوم برای نگهداری شیر قابل استفاده است. میتی‌کول نیازی به برق و همچنین تعمیر و نگهداری خاصی ندارد.12 عادت بد در استفاده از فناوري

1:70 out of 100 based on 70 user ratings 1120 reviews