Lost Planet >>> نسخه PC و X360


Lost Planet >>> نسخه PC و X360Lost Planetاولین بازی با شتاب دهنده گرافیکی Directx 10 توسط کمپانی Capcom و با همکاری Microsoft

داستان :

انسانی گم شده در سیاره یخی، جاه طلبی انسان او را به دنیای دیگر کشانده است، به سیاره ای گمشده، سیاره ای سرد، منجمد و مخروبه که عرصه تاخت و تاز انسان ها برنامه گرفته است! انسان ها که دیگر کشور گشایی روی زمین را کاری بیهوده می بینند، شروع به سیاره گشایی کرده اند و قصد دارند تا آن جا که می توانند سیاره های بیشتری را به استعمار خود در آورند. اما این کار چندان هم راحت نیست. در یکی از این سیارات با نام E.D.N.III که آب و هوایی بسیار سرد دارد، گونه ای از جانوران به نام آکرید (Akrid) زندگی می کنند. اصولاً زندگی در شرایط این سیاره برای هیچ گونه ای از موجودات زنده هر چقدر هم که انعطاف پذیر بوده و در وفق دادن خود با شرایط محیطی تبحر داشته باشند، میسر نیست؛ اما آکریدها چگونه در این سیاره دوام می آورند؟ این سوالی بود که انسان ها از خود پرسیدند چرا که می خواستند در این سیاره ماندگار شوند! آکریدها جانورانی بعضا عظیم الجثه هستند که تقریباً می توان اکثر آن ها را نمونه بزرگ شده حشرات دانست. این موجودات توانایی تولید و ذخیره سازی انرژی خاصی را دارند که به آن ها این امکان را می دهد که در برابر سرما دوام بیاورند. این انرژی گرمایش (Thermal Energy) نام گرفت و وقتی انسان ها متوجه این منبع جدید و عجیب انرژی شدند، نتوانستند در برابر وسوسه های نفسانی خود ایستادگی کنند و تصمیم گرفتند به هر قیمیتی شده این منبع انرژی را به دست آورند، حتی به قیمت از بین بردن بومی های این سیاره یعنی آکریدها. قهرمان بازی فردی به نام وین (Wayne) است! او یک خلبان کارکشته بوده و آخرین چیزی که به خاطر می آورد کشته شدن پدرش توسط یک آکرید منزجر کننده است. این جانور چشــــــــــــم سبز (Green Eye) نام دارد. دزدان برفی (Snow Pirate) انسان هایی هستند که به این سیاره هجوم آورده اند. آن ها سازمانی به نام NEVEC را تشکیل داده و سعی دارند طی یک پروژه با نام Frontier Project شرایط جوی سیاره را طوری تغییر دهند که امکان زیست انسان ها بر روی آن فراهم شود. وین در حین مبارزه با چشم سبز به شدت صدمه دیده و به کما می رود. او در داخل Suit Vital خود تقریباً منجمد شده بود که توسط یک گروه از دزدان برفی خوب! (که تشکیلاتی مستقل دارند) نجات پیدا می کند. وین پس از به هوش آمدن هیچ چیز به جز مرگ پدرش را به یاد نمی آورد، بنابراین محور اصلی داستان حول انتقام وین می گردد. البته او در این راه به کسانی که جان خود را مدیون آن ها است نیز کمک می کند. اما این ها چندان مهم نیست چرا که تمرکز و هسته مرکزی بازی کشتن هر گونه موجود زنده ای است که در تیر رس وین برنامه گیرد! متأسفانه داستان بازی در بخش های ابتدایی بازی جذاب و گیرا است، اما به یکباره سقوط کرده و بسیار مبهم و پیچیده می شود. شخصیت های زیادی را می بینید که اصلاً شناختی نسبت به آن ها ندارید و فقط شما را به سوی گیجی بیشتر رهسپار می کنند، کار به جایی می کشد که داستان بیش از حد وارد قلمروی داستان های ژاپنی (مبهم و بی هدف) می شود!!! و بازیباز بدون توجه به صحنه های سینمایی (Cut Scene) فقط درگیر اکشن بازی می شود. صحنه های سینمایی بازی نیز هم معمولاً فرصتی برای سخنرانی شخصیت های بازی است! و تحرک خاصی در آن ها دیده نمی شود، در عوض گیم پلی بازی سرشار از تحرک است. داستان بازی با وجود پیچ و خم هایی که روی کاغذ جالب به نظر می رسیدند، می توانست بسیار بهتر و قابل فهم تر روایت شود، اما قربانی اشتباه سازندگانش شده است.

گیم پلی :

همان طور که گفتیم به خاطر دمای به شدت پایین این سیاره گشت و گذار در آن عملاً غیر ممکن است، مگر این که بتوان از (Thermal Energy) استفاده کرد. برای استفاده از این منبع انرژی وین مجهز به وسیله ای می شود که قادر به جذب این انرژی است. اما وین چگونه باید این انرژی را تامین کند؟ این جاست که اولین و بارزترین عنصر گیم پلی که تا انتهای بازی همواره حضوری مستمر دارد نمایان می شود. با کشتن هرگونه از دشمنان موادی نارنجی رنگ از آن ها باقی می ماند که در واقع همان TE تولید شده در بدن آکریدها است، هر چقدر آکریدی که می کشید بزرگ تر و قوی تر باشد انرژی ای که از او به جا می ماند بیشتر است (البته با از بین بردن روبات های بازی نیز این انرژی به جا خواهد ماند). در HUD بازی یک نشانگر با عنوان TE وجود دارد، لحظه به لحظه از مقدار این نشانگر کاسته می شود، چرا که وین از آن برای مقابله با سرما استفاده می کند. وقتی این نشانگر به صفر برسد سلامتی وین شروع به نقصان می کند و دست آخر او می میرد! برای جلوگیری از این مسأله باید با کشتن دشمنان انرژی باقی مانده را جمع کرده و نشانگر را همواره در یک درجه قابل اطمینان نگه دارید. همین عنصر گیم پلی باعث شده تا اکشن بازی واقعاً بدون وقفه و سرسام آور باشد. چرا که بازیباز مدام باید در پی کسب انرژی جایگزین، تن به مبارزه های پی در پی و نفس گیر دهد به همین خاطر معمولاً در بازی از گشت و گذار و جستجوی اضافی در محیط خبری نیست و باید خیلی سریع به پیش بروید(مثل این که اینافونه علاقه شدیدی به هل دادن بازیباز به جلو دارد! همان طور که این کار را در Dead Rising با سیستم زمانی بازی انجام داد). البته زیاد جای نگرانی وجود ندارد، چرا که دشمنان در بازی این قدر زیاد هستند که اجساد آن ها منبع کافی انرژی را برای شما تأمین کند.

در ابتدای بازی با گونه هایی ضعیف و تعداد کم دشمنان روبرو می شوید، اما رفته رفته باید خود را برای حبس کردن نفس در سینه آماده کنید، چرا که واقعاً کپکام در سخت تر کردن پله ای و تدریجی بازی بسیار عالی عمل کرده است. هرچه پیش می روید با آکریدهای بزرگ تر و قوی تر مواجه می شوید که در دسته های چند تایی، چند ده تایی و در اواخر بازی چند صدتایی به شما حمله ور می شوند. البته دشمنان شما فقط محدود به آکریدها نشده و دزدان برفی بدسرشت را نیز شامل می شود. بازی در این زمینه آن قدر ضعیف است که اگر مبارزه با دزدان به کل حذف می شد شاید بهتر بود. هوش مصنوعی دزدان برفی بسیار ابتدایی و افتضـاح است (مانند بازی های True Crime1,Driver3 !) اگر با یک اسنایپر به یکی از آن ها شلیک کنید و دشمن دیگری که در کنار او است، متوجه نشود، چه احساسی به شما دست می دهد؟ آن ها در تیراندازی و تصمیم گیری هم خیلی ضعیف هستند و می توان گفت فقط برای پرت کردن حواس شما از هدف (که ممکن است یک آکرید باشد) در بازی گنجانده شده اند به نظر می رسد کپکام از همان الگوریتم های هوش مصنوعی زامبی های بازی DR استفاده کرده است!!! در مقابل آکریدها ضریب هوشی به مراتب بالاتری نسبت به انسان ها داشته و به خوبی شما را در تنگنا برنامه می دهند. تنوع آکریدها در این بازی واقعاً مثال زدنی است، به طوری که تا پایان بازی آن قدر با گونه های متفاوتی مواجه می شوید که اصلاً از مبارزه با آن ها احساس خستگی نمی کنید. هرچند این هیولاها کاملاً ناب (Original) نیستند و سازندگان بازی در طراحی آن ها نیم نگاهی به بازی های Metroid Prime,Zelda داشته اند، اما باز هم در نوع خود جالب و دیدنی هستند. هرچه باشد تا به حال این موجودات را به این بزرگی و با این سطح جزییات ندیده بودیم!


یکی از بزرگترین نقاط قوت بازی، لحظه رویارویی با غول های بازی (Boss) است! این غول ها معمولاً بسیار بزرگ هستند طوری که تمام صفحه مانیتور تلویزیون را اشغال کرده (حتی بیرون هم می زنند!) و برخی از آن ها معمولاً دارای صدای بسیار لطیف! و در عین حال گوش خراشی هستند که یک افکت تصویری زیبا و تکان دهنده را نیز به دنبال دارد. این غول ها هر کدام دارای یک نقطه ضعف هستند که در ابتدا باید با گریز از حملاتشان آن ها را مورد بررسی برنامه داده تا نقطه ضعفشان (معمولاً پیدا کردن آن چندان سخت نیست) را کشف کنیم. مبارزه با این غول ها نقطه عطف بازی و بعضاً بسیار سخت است. برای ایجاد تنوع در مبارزات، روبات هایی به عنوان وسایل نقلیه در بازی گنجانده شده اند. این روبات ها که توسط انسان ها برای مبارزه با آکریدها طراحی شده اند Vital Suit نام دارد. خوشبختانه این وسایل نقلیه نیز از تنوع بسیار خوبی برخوردارند و هر یک کاملاً به منظوری خاص طراحی شده اند (از روبات های معمولی که مسلح به دو اسلحه هستند و به اسنوموبایل (Snow Mobile) نیز تغییر شکل می دهند گرفته تا روبات هایی که می توانند برای مدت کوتاهی پرواز کنند). این روبات ها بسیار خوب در محیط بازی پراکنده شده اند و در برخورد با مبارزات سهمگین، به واسطه این روبات ها می توانیم با دردسر کمتری به پیروزی برسید. هرچند معمولاً هیچ لزومی بر استفاده از آن ها نیست. در طول بازی چند بار بیشتر نمی توانید از این روبات استفاده کنید، بنابراین وقتی سوار آن ها می شوید برایتان لذت بخش خواهد بود. نکته جالب این که می توانید این روبات ها را مجهز به دو اسلحه بزرگ و قدرتمند کنید. روبات ها نیز از TE به عنوان سوخت استفاده می کنند. یک ویژگی جالب وین هم این است که می تواند سلاح های بزرگ روبات ها را برداشته و در حالت پیاده از آن ها استفاده کند. مبارزه با بسیاری از آکریدهای بازی کاملاً اختیاری است یعنی می توانید به جای مبارزه بگریزید و به راه خود ادامه دهید، اما این کار واقعاً از لذت بازی می کاهد. مبارزات بازی از عمق و انعطاف زیادی برخوردارند بدین معنا که استیل ها و روش های گوناگونی را برای مبارزه می توانید انتخاب کنید. از آن جا که بازی دارای تنوع زیادی از سلاح و نارنجک است در مبارزات گزینه های زیادی پیش روی شما است. البته در اواخر بازی واقعاً فرصت فکر کردن ندارید و فقط باید شلیک کنید! طراحی محیط های بازی بسیار خوب است و کاملاً با جوآن همخوانی دارد. در بخش ابتدایی که محیط های بازی شامل مناطقی پوشیده از برف هستند به خوبی این حس که فردی در این خرابه ها به دنبال هویت خود است، منتقل می شود. در بخش پایانی بازی که محیط ها متنوع تر و داخلی می شوند گرافیک بازی و مخصوصاً نورپردازی بیشتر خودنمایی می کند. هرچند گرافیــــــــــک Lost Planet بهGears of War نمی رسد اما محیط های (Back ground) بازدید و آکریدها از طراحی بسیار خوبی برخوردارند و چند ضلعی ها (Polygon) و جزییات تشکیل دهنده آکریدها در سطح خوبی است.

وین دارای یک قلاب (Anchor) است که به او این امکان را می دهد تا به مکان هایی غیر قابل دسترس (در حالت عادی) برسد یا این که از آن در مبارزات استفاده کند. البته در طول بازی خیلی از آن استفاده نخواهید کرد، چرا که طرز کار عجیبی دارد. اول این که وقتی امکان استفاده از قلاب باشد هدفگیر سبز رنگ می شود که چندان مشخص نیست و به همین خاطر معمولاً مجبورید بی محابا قلاب را پرتاب کنید تا بالاخره به یک جا گیر کند! حتی وقتی این کار را انجام دادید یک شلیک و ضربه از دشمنان کافی است تا قلاب رها شود. دوم این که حرکت به وسیله قلاب بسیار عجیب است یعنی در یک خط مستقیم حرکت می کنید و از تاب خوردن و انحراف خبری نیست که واقعاً ناامید کننده است. ضمن این که وین در بسیاری از کارها به طرز عجیبی کند و آهسته عمل می کند تا جایی که واقعاً تصور می کنید، شاید وین کندترین و تنبل ترین موجود دنیاست! یکی دیگر از نکات آزار دهنده زمین خوردن وین است که به خاطر انیمیشن بسیار آهسته و عجیب او برای برخاستن از زمین واقعاً اعصاب خرد کن است. در بعضی صحنه ها شاهد هستید بدون این که بتوانید کاری انجام دهید، پی در پی مورد حمله دشمن برنامه می گیرید و تنها می توانید نظاره گر باشید.

گرافیک :

اما شگفت انگیز ترین بخش گرافیکی بازی مربوط می شود به جلوه ذرات (Particle Effects) و افکت های دود و انفجار به دلیل محیط های پوشیده از برف بازی در لحظات شلوغ شاهد چند ده افکت مختلف در صحنه هستید که همگی بر روی برف موجود در محیط تأثیر گذاشته و باعث ایجاد صحنه های تحسین برانگیز می شود. گاهی اوقات آن قدر موشک و گلوله شلیک می شود و آن قدر انفجار رخ می دهد که صحنه مملو از دود شده و تا وقتی که دود محو نشود چیزی نمی توانید ببینید که تأثیری مستقیم در گیم پلی دارد (خصوصاً در بخش چند نفره). گرافیک بازی از لحاظ فنی نیز نکات جالبی دارد. سازندگان برای ثابت نگه داشتن سرعت فریم بازی از نوعی Anti Aliasing کاملاً دینامیک استفاده کرده اند، به این صورت که در برخی صحنه ها از 4XAA، در 2XAA و در قسمتی از بازی هم AA غیر فعال استفاده شده است. البته اکشن بالای بازی مانع از توجه اکثر بازیبازها به این مسأله می شود. سرعت فریم بازی به جز چند مورد انگشت شمار در باقی موارد ثابت و روان است. هم چنین از دیگر نکات جالب استفاده از چهره هنر پیشه معروف کره ای لی بیونگ هان (Lee Byung Hun) برای چهره وین است (هرچند که فکر نکنم یک نفر هم در ایران او را بشناسد).

مأموریت های بازی از تنوع زیادی برخوردار نیست و معمولاً رفتن از نقطه A به نقطه B است! روند کلی بازی بدین گونه است که از مراحل باز و گسترده آغاز شده و به مکان های بسته، داخلی و غارهایی که معمولاً پر از مواد مذاب و مشتعل هستند، ختم می شود. اما با این وجود حتی در این مکان ها هم احتیاج به TE دارید، حتی اگر در چند قدمی مواد مذاب (با چند هزار درجه سانتی گراد دما) برنامه داشته باشید! شاید بهتر بود در این مراحل حالت عکس اتفاق می افتاد یعنی باید با جمع آوری یک نوع انرژی خود را خنک نگه می داشتید. با وجود تمام معایب و اشکالات گیم پلی، باز هم بخش Campaign بازی جذاب است. بخش چند نفره بازی هم کاملاً آنلاین بوده و نمی توان Split Screen بازی کرد. تا مرز 16 نفر در هر مپ قادر به انجام بازی هستند .
متن : بازی رایانه


سازنده : capcom
ناشر : capcom
سبک : اکشن سوم شخص-تخیلی
پلتفرم : PC , X360
امتیاز : 7.0 از Gamespotتصاویر :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تصویر مقایسه نسخه X360 و PC البته در حالت استفاده از DX10

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]عکس های مخصوص GTA SanAndreas.

1:

سیستم مورد نیازش چی هست؟؟؟؟


(عصر پهلوانان) Orient: A Hero's Heritage

2:

Minimum Requirements :

Windows XP / Vista with Direct X9.0c
Intel Pentium 4 HT / AMD Athlon 64 3500+ or greater
512MB RAM (XP) / 1GB RAM (Vista)
8GB Hard Drive Space
DVD-ROM Drive (DVD9 compatible)
256MB NVIDIA GeForce 6600 or equivalent (DirectX 9.0c + Shader3.0 compatible)
DirectSound compatible Sound Card
Mouse and Keyboard
Broadband connection for online multiplayer.


Recommended system requirements:

Windows Vista
Intel Core 2 Duo
2GB RAM (Vista) / 1GB RAM (XP)
512MB Geforce 8800+ or equivalent

equivalent :معادل


ترجمه فایلها و بحث پیرامون resident Evil:Outbreak

3:

سلام.
من این بازی رو با کارت گرافیک geforce 6200 256mb و 1gig رم و cpu 2.8 رو حالت low وبعضی گزینه ها روی medium اجرا کردم.بازی خیلی با حالیه الان هم مرحله ی 8 هستم.
ممنون.


The Last Remnant


چه بازی هایی دسته شوک دار ساپورت میکنن

4:

سلام تنها سوالی که دارم اینه که این بازی رو سيستم من روان اجرا ميشه يا نه؟
VGA : ATI Radeon X800 Series
CPU : Intel 2.66 Ghz Full Cache
1.00 gigabyte Of Ram
Windows Vista
و این بازی چند تا دی وی دی هست؟ شنيدم دوتايه


Final Fantasy XIII

5:

2 تا dvd معمولي يا 1 dvd9 فكر كنم رو سيستم شما تيك بزنه به دليل : Cpu & Ram
فكر كنم Cpu بالاتري مي خواد و با ايشانندوز Vista به دليل داشتن DirectX 10 رم 2 گيگ مي خواد
Cpu 3.5 به بالا مي خواد البته مال خودم 3.2 و وقتي صفحه شلوغ ميشه يه كم تيك ميزنه بهتره Cpu 3 به بالا داشته باشي فكر كنم اگه نگيري بهتره


Stronghold: Crusader - Extreme

6:

مشکل نداره پس کرايه ميکنم!!


The Lord of the Rings: The Return of the King

7:

دوست من شما با سیستم زیر به راحتی و بدون هیچگونه گیری میتونی اجرا کنی :
CPU 3 Full 2MB Cache
VGA 7300 GS
1GIG ram
منظورم سیستم خودمه .

من خیلی راحت بازی میکنم .


8:

راحت ولی چه راحتی!!!!!!!! سیستم من همینه ولی آه.............

.


9:

سلام.

من Lost Planet رو ،رو ايشانستا نصب کردم.

2 تا Icon مياد که يکی ماله DirectX10 و يکی ماله DirectX9.0 .

رو DirectX10 که ميزنم این پيقام رو ميده :"ERR03: Failed to initialize DirectX10" و رو DirectX9.0 که ميزنم این پيغام رو ميده:"ERR06 : Unsupported pixel shader version detected .2.0" چيکار کنم؟ مشکل از چيه؟


10:

خوب الحمد لله این بازی هم رو سیستمم جواب نمیده

11:

این دیگه چه بازیهخوب بجای پول دادن به این سیستم میرم یه Xbox(که همچین چیزی غیر ممکنه!)میخرم

بعد حالا معمولیش اینه بالاترین کیفیتش چی میخواد؟

12:

من با این سیستم با گرافیک بالای بالا بازی کردم و تموم کردمو حال کردم .

راستی با directX 9 هم کار میکنه .

بازی دو تا ایکون اجرایی داره یکی برای محیط با DX9 یکی برای DX10
CPU : 2800 Celeron
Ram : 1GB Bus 533
VGA : Gforce 7600 GT 256MB
Main : Asus P5B

13:

به سیسنم پیشنهادی توجه نکنید چون خیلیا فرمودن تو سیستم من کار نمی کنه ولی اینجور نبود من این بازی رو حتی با گرافیک High بازی کردم و اصلا مشکل نداشت .


14:

روی کارت گرافیکی ATI Readon 9250 128 مگابایت اجرا می شه ...

منو ناامید نکنین

15:

مگر اینکه با گرافيک ماريو اجرا کنی!!!

16:

دوستان جواب منو بدين.

چيکار کنم؟

17:

کارت گرافیکیت چیه؟سعی کن ورژن Driver جدید کارت گرافیکیتو دانلود کنی برای ویستا.


18:

سلام.
دوست عزیز این بازی برای اجرا شدن نیاز به یک کارت گرافیکی که شادر مدل3 را ساپورت کنه داره.در این ارور میگه که شادر مدل کارت گرافیک شما 2 هست.بنابر این باید بیخیال این بازی بشی.
ممنون.


19:

دوست عزیز باید بگم که نمی شه

20:

در ویندوز ویستا اول برو DX10 رو کامل دانلود کن بعد نصب کن بعدشم بازی رو انجام بده .

این بازی با محیط DX9 تو ویستا کار نمیکنه و مختص XP هستش

21:

من يه جا تايشان اين بازي گير كردم .

اون هيولايي كه از مواد مذاب در مياد و 2 تا دسته دراز داره هرچي ميزنم از جونش كم نمي شه بعد 2 تا سوراخ رايشان بدنشه كه وقتي ميزنم به اون سوراخ ها گشاد ميشن ...

چي كار كنم ؟ هر چي اون دستاشو هم ميزنم دوباره در مياد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

22:

دوست عزیز شما نباید به سینه هاش بزنی .

اول دستشو بزن وقتی دستش قطع شد ادامه دستش از یه سوراخی به داخل زمین میره برو تو سوراخه وقتی به انتهاش رسیدی یه چیز توپی مانند میبینی باید اونو بزنی .

همین کارو برای اون یکی دستم بکن .

وقتی دو تاشو نابود کردی دیگه غوله شروع می کنه با دهانش بهت شلیک می کنه وقتی دهانش باز شد به زبانش بزن همین کارو انجام بده تا کاملا بمیره .


23:

ميشه يه لينک برای دانلود Dx10 بدين ..

من ايشانستا دارم نميتونم بازی کنم

VGA : ATI Radeon X800

24:

دستت درد نكنه

25:

دوست عزیز ویستا به صورت پیش فرض DX10 رو داره.
مشکل شما از اینجا آب می خوره که کارتت باید به صورت سخت افزاری از DX10 پشتیبانی کنه که نمیکنه!
به همین دلیل نمی تونی با DX10 بازی کنی.

26:

تا دفعه ی دیگه گرافیک امت رو مسخره نکنی!!!!!!!!!! آقای mazi_z_psp

27:

كسايي كه ايشانندوز Vista دارن بايد رمشون 2 گيگ باشه چون بايد با فايل اجرايي DirectX10 بازي رو اجرا كنين با رم 1 گيگ هم ميشه تايشان ايشانندوز ايشانستا بازي كرد ولي تيك ميزنه

28:

دانلود بازي به صورت دمو [363/379MB] .

تراينر ورژن هاي : 1.0 و 1.001 و 1.002 و 1.003 و ورژن دمو در اين سايت :


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

29:

سلام.

ميدونم ايشانستا Dx10 داره اما به خاطره حرف اون دوست عزيز فرمودم.

که فرمود بايد Dx10 دانلود کنی.

30:

ببخشيد سوع تفاهم نشده؟ من حرف بدی زدم به شما بر خورده؟ گرافيکت پايينه؟ من چه ميدونم!!!
اگر اشتباهی کردم ببخشيد.

( گرافيکت پايينه؟)

31:

سلام .

بالاخره بازي رو تمومش كردم .

كسي سؤالي داره بگه .

به نظر من بازي فوق العاده قشنگي بود كاشكي تموم نمي شد .

كاشكي 100 تا مرحله داشت ...


32:

سلام من توی یه قسمت lost planet گیر کردم.مرحله ی ۱۱ آخرش که باید با یه نفر تو هوا بجنگی.وقته خونش تموم میشه نمیمیره.لطفا راهنماییم کنید

33:

موقعي كه خونش تمام ميشه بايد بميره .

اگه از Trainer هستفاده مي كني غير فعالش كن .

آخه يكي از بازيهام بعضي مواقع كه Trainer هستفاده مي كردم اينجايشان ميشد

34:

فکر کنم از کرکتون باشه منم این مشکلو داشتم وقتی کرکمو عوض کرده مشکل حل شد

35:

آقا گرافیک من 6800Xt هستش و توی برنامه nvidia زده Directx 10 ولی تو بازی با DX 10 نمیره

36:

بابا من همون اولش میپاچم به در و دیوار چیکار کنم

37:

من یک مشکلی دارم از همون اولش می روم جلو یکمی که رفتم بازی گیر می کنه البته از سیستم نیست چون سیستمم خیلی بالا هست کمک کنید

38:

با سلام به دوستان خوب!
این بازی روی سیستم من اجرا نمیشه.

سپس نصب بازی روی ویندوز ویستا و اجرای نسخه
DirectX10 پیغام خطای زیر رو میده:

ERR03: Failed to initialize DirectX10
ویندوزم ویستا، گرافیکم nVidia 256 6600، و RAM 1G.
لطفا من رو راهنمایی کنید.
در ضمن نسخه DirectX9 هم وارد منوی بازی میشه اما در هنگام لود کردن از بازی خارج میشه!

39:

به خاطر اینه که شما کرکو درست نریهتین.اولن شما باید با DirectX9 برین نه 10.بعدشم باید کل فایلای تو کرکو کپی کنین نه فقط یکیشو.یعنی 10 فایلی که تو کرک هست رو بریزین بازی اجرا میشه.
اینو به همگی فرمودم

40:

چه جالب سیستم من هم درست مثل سیستم شماست

41:

DVD من اصلا کرک نداره دوست عزیز! در ضمن چرا توی ویندوز ویستا باید با DirectX9 بازی رو اجرا کنم؟

42:

مگه میشه کرک نداشته باشه؟واسه من تو هر 2 دیویدی 10 فایل کرک گذشته.
نمیدونم چرا.زیاد در مورد DirectX اطلاعات ندارم اما چون تو هر ویندوز بازی رو اجرا کردم میگم.تو ویستا هم با 9 اجرا میشه نه 10.
من دیویدیه بازیم ندارم دیگه والا برات کرکو آپ میکردم!احتمالا بدون کرک ارور نتوورک میده درسته؟

43:

ERR03: Failed to initialize DirectX10
با DirectX9 هم ارور نمیده، وارد منوی بازی میشه اما وقتی New Game رو انتخاب می کنم در هنگام لود کردن از بازی خارج میشه!

44:

اقا سلا م چند سوال داشتم
1-اين بازي وحشتناكه؟

2- اين بازي سوم شخصه ؟

3- اين بازي رايشانه سيستم من اجرا ميشه گرافيك 6200 جي فورس پي سي آي اكسپرس 64 مگ تا 256 ساپورت ميكنه در واقع از رايشانه رم شر ميكنه همون 256 هستش و بازيهايي مثله اسپلينتر سل دوبل اگنت -نيد فور اسپيد كربن-تام رايدر انيورسوري- انواع فيفا - و غيره رو ش اجرا كردم و به پايان رساندم
رم يك گيگا بايت سي پي يو 26.6 هستش
اميدوارم جواب مثبت بگيرم از شما ها

45:

اون 10 که مشخصه نباید رفت سراغش چون رو سیستم نصب نیست!
9 رو نمیدونم.این که موقع لود در بیاد عجیبه!کسایی که من میشناختم تو کرک مونده بودن و همون ارور نتوورک.ماله شما فرق داره.البته یکی از بچه ها فرمود از بازی خارج میشده این مدلی رفته تو ویستا بازی کرده درست شده!

46:

فکر می کنید اگر درایور کارت گرافیکم رو آپدیت کنم مشکل Dx10 حل بشه؟

47:

1- نه زیاد.من که نترسیدمیکم شبیه کارتون finla fantasy 2 بود.همون ارواح درون.
2- [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این یک عکس از مرحله اول بازیه.
3-زیاد خوب نباید اجرا شه!من با 8500 دارم رو وسط بازی میکنم.2 گیگ رم و سی پی یو 2.3 دو هسته ای!اما بازی رو اجرا میکنه.


48:

من سیستمم اینه

CPU:3 FULL
VGA:7100 GS
RAM:1GIG

حالا بازی قشنگیه

من Bioshock رو تو VISTA با high بازی کردم فکر کنم این بازی بتونم تواین ویندوز بازی کنم نظر شما چیه

49:

من توضيح دقيق تر ميخوام اگه امكان داره بهم بگين اين بازي وحشتناك 2-اين بازي رايشانه سيستم من اجرا ميشه گرافيك 6200 جي فورس پي سي آي اكسپرس 64 مگ تا 256 ساپورت ميكنه در واقع از رايشانه رم شر ميكنه همون 256 هستش و بازيهايي مثله اسپلينتر سل دوبل اگنت -نيد فور اسپيد كربن-تام رايدر انيورسوري- انواع فيفا - و غيره رو ش اجرا كردم و به پايان رساندم

برايه من مهم نيست كه كيفيت بياد پايين در حين اجرا برايه من مهم اينكه اين بازي اجرا بشه همين

50:

عزیز [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جان که جواب شمارو داد !
ولی اگر بازم اطلاعات بیشتری از بازی می خوای پست اول تاپیک رو مطالعه کن !
شما انگار عادت نداری پست اول تاپیک هارو بخونی راجع به ترسناکی هم باید بگم نه !

51:

دوستان این بازی بالاخره روی سیستم من اجرا نشد!
از خیر DX10 گذشتم، اما با DX9 هم اجرا نمیشه.
البته وارد منوی بازی میشه اما سپس انتخاب New Game و درجه سختی بازی، در هنگام لود شدن از بازی خارج میشه.
"Lost Planet has Stopped Working"
ویندوزم Vista ، گرافیکم nVidia 256 6600 و Ram 1G .
البته روی ویندوز XP هم اجرا کردم همین اتفاق افتاد!
ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.


52:

سلام
100% یک ریپورتی چیزی میده.
مطمئن شو:
آخرین Direct X
آخرین ورژن درایور کارت گرافیکت
و آخرین فیرم ور رو داری.


53:

من یک مشکلی دارم از همون اولش می روم جلو یکمی که رفتم بازی گیر می کنه و به windows می رود سیستمم هم اینه
vga : asus geforce 8800 640 mg
ram : ocz 4 gig pc2-6400 platinum
cpu : intel core 2 dou 2400 4mg
motherboard : asus p5b
monitor : samsung 214t

54:

ممنون از راهنمایی شما.
اما جالبه که درایور کارت گرافیک رو بیش از ده بار آپدیت کردم فایده نداشت؛ قدیمی ترین درایورم رو دیروز نصب کردم مشکلم حل شد!

55:

ظاهرا سيستم فوق قايشان هم مشكلات خودش رو داره!

56:

بازي جالبيه.

تا حالا 3 مرحله رفتم جلو.

گرافيكشم عاليه.


57:

دوستان سلام .

من بازی Lost Planet تو PC رو تا اونجا رفتم که یک هیولایه دراز تو یه ساختمانی هی میدود و رو کمرش اون دایره زرد هاست .
اما متسفانه سیستمم خراب شد و Save پاک شد .
حالا کسی Save اون مرحله یا Save ی که نزدیکاش باشه نداره ؟

58:

با سلام.

من نسخه Colonies رو بازی کردم ولی هیچ مرحله اضافی یا چیزهای جنبی نسبت به نسخه قبلی نداشت یعنی عین همون بود.

این چه معنی میده که بازی یه جور رو توی دو نسخه بدن.

شما هم اینجوریه یا نه.البته اسم فایل اجرایی بازی هم LostPlanetColoniesDX9 هست ولی نمیدونم چرا عین نسخه قبلیه داستانش هم که همونه.

اگه کسی میدونه توضیح بده متشکرم
یه موضوع دیگه اینکه سیو این بازی کجا برنامه داره.

ممنون

59:

من میخوام این بازی رو در حالت شبکه بازی کنم با یکی از دوستان.

ولی وقتی وارد بازی میشم پنج دقیقه نمیشه که از بازی میپره بیرون .

البته دوستم چنین مشکلی نداره و در همه موارد سیستم من این کار رو میکنه ولی این رو بگم که تو حالت تک نفره یا همون قسمت داستانی بازی هیچ مشکلی ندارم و با گرافیک بالا بازی میکنم حتی گرافیک و مشخصات بازی رو اوردم پایین فایده نداشت شما راه حلی ندارید ارائه کنید.ممنون

60:

با سلام
اقا تو این بازی چجوری میشه profile رو عوض کرد ممنون.
ویکی هم اینکه مشخصات سیستم من اینه :
کارت گرافیک: gt 8600
رم : 1 GIG
2 هسته ای :cpu
و رو ویندوز xp کار میکنم .
میخواستم بدونم که با گزینه dx 9 مشکلی در هماهنگ شدن صدا و تصویر داره ؟!
ویندوزم رو عوض کنم و برم یه VISTAبخرم تا با dx 10 برم بازی رو شروع کنم چون صحنه ها رو با این سیستم که من دارم خیلی هماهنگ نشون نمیده فکر میکنید از dx 10 یا سیستمم یا گیمم چون وقتی کیفیتش رو خیلی کم میکنم نسبتا میشه هماهنگ کرد تصویر رو با صدا ولی باید بگم که تو بازی این مشکل رو ندارم وقت تو فیلمای بازی.

61:

دوست عزیز! ای کاش قبل از تایید پست, اول پستتون رو میخوندین ...

متنش به خصوص دو خط آخر خیلی ایراد داره!

در مورد بخش اول سوالتون نمیتونم جوابی بدم چون این بازی رو انجام ندادم...

حداقل سیستم مورد نیاز:

CPU: Intel Pentium 4 supporting HT technology/Athlon 64 3500+
RAM: 512 MB (Windows XP)/1GB (Windows Vista)
Operating System: Windows XP
Video Card: VRAM 256 MB, DirectX9.0c/Shader3.0, NVIDIA GeForce 6600 or greater (GeForce 7300 not supported)
HDD: 8 GB

حداکثر سیستم مورد نیاز:

CPU: Intel Core 2 Duo
RAM: 1 GB (Windows XP)/2 GB (Windows Vista)
Operating System: Windows Vista
Video Card: VRAM 256 MB, NVIDIA GeForce 8600 or greater

برای اجرای این بازی در ویندوز Xp شما هیچ مشکلی نباید داشته باشید ولی در صورتی که بخواین بازی رو در Vista با حداکثر تنظیمات گرافیکی (DX10) بازی کنید احتیاج به 2 گیگ رم دارید.

البته قبل از اجرای بازی باید مطمئن باشید که ویندوز کاملا آپدیت شده باشه و آخرین ورژن درایور کارت گرافیک و کارت صوتی هم نصب شده باشه.

موارد ذکر شده به روون اجرا شدن بازی حتما کمک میکنه.


62:


بهتره که نسخه جدید بازی رو بگیری که تحت عنوان LOST PLANET COLONIES هستش .

میتونم با جرات بگم که سرعت بازی (حالا یا به دلیل درایور جدید کارت گرافیک یا بهینه کردن بازی) 1.5 برابر شده پیشنهاد میکنم حتما امتحانش کنی

63:

البته قبل از اجرای بازی باید مطمئن باشید که ویندوز کاملا آپدیت شده باشه و آخرین ورژن درایور کارت گرافیک و کارت صوتی هم نصب شده باشه.

موارد ذکر شده به روون اجرا شدن بازی حتما کمک میکنه.[/quote]
================================================== ===================
عزیز اخرین ورژنش از هر دو رو از کجا میتونم پیدا کنم ؟!

64:

با سلام به همگی

می خواستم بدونم که با یک کارت گرافیک 3870 hd توی ویستا با dx10 در رزولوشن 1280*960
وقتی که همه فیلترهاروشن و روی high باشه به طور متوسط چند فریم باید بده کامپیوتر من که 10-12 فریم بیشتر نمیده ایا طبیعیه؟

اخه recommend این یازی 8600 هستش کارت من که خیلی قویتر از سری 8600 هست(تازه مدل msi oc که فرکانس هسته روی 800 کار میکنه)
لطفا راهنمایی کنید....


65:

منم با hd 3200 ر 8 تا 10 فریم میگیرم
فکر کنم با کارتهای ati مشکل داره چون من Gforce 8400 بدون مشکل بازی می کردم

66:میشه بگید با 8400gs روی چه تنظیماتی بازی میکردید چون من وقتی فیلترها رو خاموش میکنم تازه می یاد روی 14 فریم
حالا من نمی دونم ولی فکر نمیکنم اینقدرها هم بازی سنگینی باشه!!؟

67:

رو مدیوم (یعنی تقربا تمام ----- ها رو حد وسط بود) با aa خاموش

68:


69:

حالا با تمام این حرفها می خواستم بدونم که ایا کسی می دونه با این کارت باید قانونا به طور متوسط چدفریم در این تنظیماتی که فرمودم بگیرم ؟

با تشکر قبلی...


70:

اقا هیچ کس این بازی رو تویdx10 رو high بازی نکرده لااقل بفهمیم کارتمون برای این بازی ضعیفه یا مشکل از درایوری چیزی هست اخه برام عجیبه با کارتی که کریسیس رو توی very high بازی کردم تواین بازی این جور فریم میگیرم؟؟!!!

71:

وای بهترین بازی 360 بود که بازی کردم

72:

در عين element هاي فوق العاده قايشان كه داشت
فوق العاده بازي كوتاهي بود
خيلي خيلي كوتاه بود

73:

منم تازه اين بازي رو گرفتم ولي يه خورده افت فريمش زياده .

پچي چيزي وجود نداره يه خورده از اين افت فريمش كم كنه.


74:

منظورتون نسخه PC ؟
چون من رو نسخه XBOX 360 هيچ مشكلي نديدم

75:

سی دی کارت گرافیتت را بذار و یک بار دیگه اونو نصب کن

76:

اره منظورم پی سی هستش.


77:

عجب
یک سال و 2 ماه پیش این آقا سوال کرده بوده
مشکلش هم از کارتش هست که نه dx10 رو ساپورت می کنه و نه pixel shader v2 رو

78:

اون کرم گندهه که از تو زمین میاد بیرون رو چی کار باید کرد؟
هر چی تیرش میزنم نمیمیره!!!

79:

کسی نبود یه کمکی بکنه؟

80:

گوشه های بدنش یه نقاط زردی داره ! که تیر بهشون بخوره از بین می رن ! باید تمام اونها رو بزنی ! البته می تونه کلا به اون سمت دیگه نقشه هم فرار کنی !

81:


82:

درسته همون طوری که دوستمون فرمودن دو طرفه بدنش نقطهای گرمازای زرد رنگ هست اول اونارو که میزنی میترکن ! وقتی همش رو زدی رو سرش هم چند تا از اون نقطها میاد اونارو هم بزن ! بعدش میمیره ....


83:


84:

سلام
من رايشان ايشانندوز اکس پي اين بازي رو با اين سيستم :
Dual-Core CPU E5200 @ 2.5 GHz
VGA : 1 GB Gforce 9500
Ram : 2 GB
رايشان بالاترين تنظيمات گرافيکي سرعت فريم ريت به 10 ميرسه که نسبت به سيستم مورد نيازي که تايشان ريدماي بازي نوشته من حتي ميتونم تايشان ايشانستا با دايرت ايکس 10 بازي کنم .
Read me :
چرا اينقدر سرعت فريم ريت من پايينه ؟

85:

دوست عزیز کارت گرافیک GEForce9500 زیاد کارت قدرتمندی نیست که بخوای این بازی را با اخر تنظیمات بازی کنی !!!
این مشخصات حداقل سیستم مورد نیاز بازی هست !

86:

یعنی چی قدرتمند نیست ؟
توی ریدمای زده GeForce(R) 8600 or higher اونوقت من 9500 دارم .

برای چی قوی نیست ؟ یعنی کارایی 8600 رو هم نداره ؟!

87:

9500 یک کارت متوسط به پایین هست ...

از 8600 بهتره ...


این مشخصات که کمپانی سازنده قبل از ریلیز بازی عنوان میکنه به معنای اون نیست که شما حتما بتونی با تنظیمات اخر بازی کنی ...

!!!

88:

الان کارت 8600 یکی از بهترین کارت های گرافیک مخصوص گیمرهاست
البته اون کارت شما هم کارایی خودش رو داره
ولی 8600 بهتره

89:

9800gt چه طوره برای این بازی؟

90:

جواب که میده
البته بهتر شما رم سیستم رو هم مد نظر برنامه بدین
چون رم هم تاثیر زیادی روی روند بازی داره

91:

برای وقت خودش اره ولی حالا بک کارت از رده خارج شده هست !

92:

یک نمودار از قدرت کارتهای گرافیکی بود که اونها رو با هم مقایسه کرده بود
و 8600 وضعش از بقیه بهتر بود...البته یادم نیست با چه کارتهایی مقایسه شده بود
قصد من هم طرفداری نیست
چون کارت من یک چیز دیگست

93:

منم 9500 gt دارم وخیلی هم ازش راضی ام .

کلا دارم بازی ها رو روی اخرین تنظیمات با فریم عالی اجرا میکنم اصلا هم با بازی ها مشکل ندارم.


94:

دیگه از 9500 که بهتر نیست !!!
هر چی باشه این 8600
و اون 9500
هست .

به هر حال من این کارتو 3 روزه گرفتم خیلی زده حال خوردم .

فکر میکردم بتونم حتی این بازی رو با دایرت ایکس 10 بازی کنم .

همه بازی ها رو با بالاترین تنظیمات اجرا میکنم ( غیر از کرایسیس ) فقط توی این یکی خیلی سرعت فریم ریت پایین بود

95:

حالا بیخیال اینجا که تاپیک مقایسه کارت گرافیک نیست.


96:


97:

البته تايشان Lost Planet نسخه 2 سرعت بازي خيلي بهتر از نسخه 1 هست.

من هر دو رو با يك سيستم بازي كردم و ديدم كه نسخه 2 خيلي رونتر شده

98:

مگه نسخه 2 عرضه شده؟
هنوز که بازی رو بیرون ندادن...شما چطور بازی کردی؟

99:


100:

سلام...اقا من تو سیو کردن این بازی مشکل دارم نه دکمه سیوی داره نه چک پوینتی ..مثلا مرحله دومش که تو برفه میرم جلو خیلی ازش میمیرم میاد اول بازی چجوریاس جریان؟؟

101:

یک مرحله کامل که رفتی سیو میشه !
وسط مرحله هم چکپوینت میشه بعضی جاهاش که اگه مردی از همونجا بیاد

102:

والا برا من چک پوینت نداره که؟؟

103:

سلام من تا زه میخوام این بازی رو شروع کنم برای همین خواستم از شماره 1 شروع کنم..بازی رو نصب کردم وقتی رو ایکون باز ی کلیک میکنم صفحه سیاه میشه اما بعد ی ارور میده اینم عکسش..ویندوزم 7 هستش.رمم2گیگ.گرافیک9500.سی پی یو2هسته ای...چیکار کنم..کراک هم ک پیدا نکردم براش..ممنون میشم کسی کمکم کنه


88 out of 100 based on 88 user ratings 688 reviews